sobota - 25. marca, 2023
, V Dolnom Kubíne zatvárajú škôlky. Vo veľkom sa šíri chrípka
Foto: ilustračné/Pixabay

V Dolnom Kubíne zatvárajú škôlky. Vo veľkom sa šíri chrípka

V súvislosti so zvýšeným výskytom chrípky v detských kolektívoch materských škôl (MŠ) sa piati dolnokubínski riaditelia rozhodli prerušiť výučbu od stredy 7. februára do nedele 11. februára.

Deti, ktoré navštevujú MŠ Obrancov mieru, MŠ Odbojárov, MŠ Kňažia, MŠ Na Sihoti a Cirkevnú MŠ sa do školských zariadení vrátia v pondelok 12. februára. „Z dôvodu zvýšenej absencie v niektorých materských školách zapríčinenej akútnym respiračným ochorením nám Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne odporučil prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v školách, kde neprítomnosť detí prekročila 30 percent,“ vysvetlil vedúci odboru školstva, kultúry, mládeže a športu na Mestskom úrade (MsÚ) v Dolnom Kubíne Michal Švento.

Dodal, že najviac detí chýbalo v MŠ Odbojárov, kde počet neprítomných presiahol 55 percent, v ostatných školách je to v priemere o niečo viac ako 30 percent. Okrem materských škôl je od stredy prerušené vyučovanie aj na prvom stupni základnej školy Cirkevnej spojenej školy. Ostatné základné i stredné školy podľa vyjadrenia referenta informovania verejnosti MsÚ Martina Buznu momentálne fungujú v bežnom režime.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *