sobota - 18. mája, 2024
Záhrada, V Priekope pribudne komunitná záhrada
Jedlé ostrovy, ilustračné foto

V Priekope pribudne komunitná záhrada

Martin (11.07.2023) – Po úspechoch v dotáciách na podporu rozvoja športovej infraštruktúry prichádzajú dobré správy aj v oblasti rozvoja zeleného mesta a udržateľnejšieho životného prostredia. Mesto Martin uspelo v projekte Jedlé ostrovy Centra environmentálnej a etickej výchovy Živica.

Trvalá udržateľnosť, skrášľovanie životného prostredia a budovanie oddychových plôch, ktoré okrem príjemného prostredia dopomôžu k lepšej kvalite života a prostredia okolo nás sú témami, na ktorých mesto Martin dlhodobo pracuje. Po úspešnom projekte výstavby Envirocentra mesto uspelo v ďalšom projekte pod názvom Jedlé ostrovy.

Vďaka Jedlým ostrovom pribudne v mestskej časti Priekopa komunitný ovocný minisad zložený z ovocných stromov a kríkov. „Na základe môjho podnetu sme v spolupráci s Útvarom hlavného architekta mesta už v roku 2021 vytypovali lokality, kde v meste by mohli vzniknúť komunitné záhrady. Som presvedčený, že práve ich budovanie podporí spoluprácu obyvateľov nášho mesta, prispeje k ich participácii na veciach verejných a zároveň vytvorí priestor aj pre školy, ktoré budú môcť záhrady aktívne využívať,“ doplnil zástupca primátora mesta Martin Stanislav Thomka. Centrum environmentálnej a etickej výchovy v najbližších týždňoch zrealizuje obhliadku vybranej lokality a v jeseni začne s výsadbou.

Zdroj: TS, mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …