štvrtok - 18. júla, 2024
, V Ružomberku poklepali základný kameň nájomného bytového domu Plavisko I
Foto: Mesto Ružomberok

V Ružomberku poklepali základný kameň nájomného bytového domu Plavisko I

V Meste Ružomberok v stredu 6. októbra poklopali základný kameň nájomného bytového domu Plavisko I., ktorý poskytne žiadateľom o mestské bývanie 39 bytových jednotiek. Bývalý areál mestských Technických služieb o rozlohe 6 549m2, teda miesto kde bytový dom vznikne, sa nachádza v širšom centre mesta. Okrem nájomného bytového domu Plavisko I. mesto projekčne pripravilo a na rok 2022 plánuje realizáciu nájomných bytových domov Plavisko 2 a 3, čo bude predstavovať ďalších 84 bytových jednotiek. Súčet novovzniknutých bytových jednotiek na parcele bude 123.

Bytový dom Plavisko 1 projektoval ateliér BÁLEK ARCHITEKTI. Zhotoviteľom výstavby bude na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť Chemkostav. Termín, kedy bude stavba odovzdaná do užívania, je stanovený na 10/2022.

Celková obstarávacia cena nájomného bytového domu Plavisko I. je 3 318 800€. Vedenie mesta na realizáciu výstavby použije okrem vlastných zdrojov dotáciu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a úver Štátneho fondu rozvoja bývania, ktorý bude mesto splácať 40 rokov s 1% úrokom. V bytovom dome sa bude nachádzať 16 jednoizbových bytov, 15 dvojizbových bytov a 8 trojizbových bytov, súčasťou sú aj vnútorné či vonkajšie parkovacie miesta.

Vzniknuté bytové jednotky pribudnú do portfólia 464 nájomných bytov, ktoré aktuálne vlastní mesto Ružomberok. V poradovníku na pridelenie nájomného bývania sa nachádza 226 žiadateľov.

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …