pondelok - 8. augusta, 2022
, Veľkonočná výstava ŽSK ukáže ďalšie originálne výrobky
Ilustračné foto

Veľkonočná výstava ŽSK ukáže ďalšie originálne výrobky

Dekorácie s tematikou Veľkej noci, vyrobené v 25 zariadeniach sociálnych služieb, prezentuje desiaty ročník veľkonočnej výstavy, ktorú otvorili na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v Žiline.

Klienti robia to, v čom nachádzajú zmysel

„Pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb je to veľmi dôležité. Opäť zacítia, že sú potrební a ich, aj keď možno drobná, práca má zmysel. A je to aj prezentácia práce samotných zariadení, že majú záujem rozvíjať činnosti s klientmi a starať sa o to, aby sa cítili príjemne,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Podľa riaditeľky odboru sociálnych vecí Úradu ŽSK Marty Paukovej sa na jubilejnej výstave predstavuje 24 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK a jedno neverejné zariadenie sociálnych služieb. „Sú to domovy sociálnych služieb, kde poskytujeme starostlivosť mentálne postihnutým klientom, špecializované zariadenia, kde poskytujeme starostlivosť klientom so zdravotným postihnutím, klienti zo zariadení núdzového bývania a útulkov. Ľudia majú možnosť nejakým spôsobom vyjadriť to, čo cítia. Radovať sa z toho, čo vytvoria, a takto si spríjemňovať dni v našich zariadeniach,“ uviedla Pauková.

Riaditeľka Centra sociálnych služieb TAU Turie Elena Bohdalová doplnila, že klienti pracujú v rôznych dielňach. „Či už je to košikárstvo, pletenie, drôtikovanie, šitie, vyšívanie. Na výstave prezentujeme drôtikovanie vajíčok, v čom sú niektoré klientky šikovné. Potom robíme pletenie košíkov, veľkonočné pohľadnice, z prútia rôzne ozdobné výrobky a venčeky na dvere, ktoré určite urobia radosť nejednému návštevníkovi výstavy. Je to veľmi dôležité, aby mali naši klienti výplň dňa a vnútorné uspokojenie. Robia to, čo ich baví, čo ich zaujíma, v čom nachádzajú radosť a zmysel,“ dodala Bohdalová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rajecká Anča, Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca už po dvanásty raz

Obľúbené jazdy na historických motorových vlakoch sa budú konať aj tento rok.  Podujatie organizuje Považské …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *