nedeľa - 14. júla, 2024
, Veľkonočná výstava ŽSK ukáže ďalšie originálne výrobky
Ilustračné foto

Veľkonočná výstava ŽSK ukáže ďalšie originálne výrobky

Dekorácie s tematikou Veľkej noci, vyrobené v 25 zariadeniach sociálnych služieb, prezentuje desiaty ročník veľkonočnej výstavy, ktorú otvorili na pôde Úradu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) v Žiline.

Klienti robia to, v čom nachádzajú zmysel

„Pre klientov v zariadeniach sociálnych služieb je to veľmi dôležité. Opäť zacítia, že sú potrební a ich, aj keď možno drobná, práca má zmysel. A je to aj prezentácia práce samotných zariadení, že majú záujem rozvíjať činnosti s klientmi a starať sa o to, aby sa cítili príjemne,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

Podľa riaditeľky odboru sociálnych vecí Úradu ŽSK Marty Paukovej sa na jubilejnej výstave predstavuje 24 zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK a jedno neverejné zariadenie sociálnych služieb. „Sú to domovy sociálnych služieb, kde poskytujeme starostlivosť mentálne postihnutým klientom, špecializované zariadenia, kde poskytujeme starostlivosť klientom so zdravotným postihnutím, klienti zo zariadení núdzového bývania a útulkov. Ľudia majú možnosť nejakým spôsobom vyjadriť to, čo cítia. Radovať sa z toho, čo vytvoria, a takto si spríjemňovať dni v našich zariadeniach,“ uviedla Pauková.

Riaditeľka Centra sociálnych služieb TAU Turie Elena Bohdalová doplnila, že klienti pracujú v rôznych dielňach. „Či už je to košikárstvo, pletenie, drôtikovanie, šitie, vyšívanie. Na výstave prezentujeme drôtikovanie vajíčok, v čom sú niektoré klientky šikovné. Potom robíme pletenie košíkov, veľkonočné pohľadnice, z prútia rôzne ozdobné výrobky a venčeky na dvere, ktoré určite urobia radosť nejednému návštevníkovi výstavy. Je to veľmi dôležité, aby mali naši klienti výplň dňa a vnútorné uspokojenie. Robia to, čo ich baví, čo ich zaujíma, v čom nachádzajú radosť a zmysel,“ dodala Bohdalová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *