nedeľa - 14. júla, 2024
, Vianočné trhy v Žiline sú už za dverami!

Vianočné trhy v Žiline sú už za dverami!

Mesto Žilina pozýva verejnosť na tradičné Vianočné trhy, ktoré sa každoročne konajú na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku. Už od 1. decembra sú pre Žilinčanov a návštevníkov mesta pripravené stánky s občerstvením a s tradičnou vianočnou tematikou. Ani tento rok nebude chýbať charitatívna akcia „Primátorský punč“.

Tradícia pokračuje aj tento rok, Vianočné trhy na Mariánskom námestí a Námestí Andreja Hlinku budú prebiehať od 1. do 23. decembra. Pripravené sú stánky s občerstvením či vianočnou tematikou a počas celého decembra bude k dispozícii aj bezplatné umelé klzisko na Mariánskom námestí.

Ani tento rok nebude chýbať obľúbená charitatívna akcia „Primátorský punč“, ktorý sa bude podávať od 19. do 22. decembra na Mariánskom námestí. Cena punču bude dobrovoľná a výťažok bude venovaný našim deťom a seniorom. Predávať ho bude samotný primátor mesta a predstavitelia Mestského úradu v Žiline.

Srdečne pozývam všetkých, ktorí budú mať cestu na Mariánske námestie, aby sa zastavili na Vianočných trhoch a u mňa na Primátorskom punči. Stánok, v ktorom budem podávať tento typický vianočný nápoj, nájdete v ohradenom areáli vianočných trhov priamo v srdci nášho mesta. Poteší ma, že sa spoločne porozprávame,“ pozýva Igor Choma.

Počas Vianočných trhov budú prebiehať aj skvelé akcie:

  • Mikuláš v meste (5. december, Mariánske námestie)
  • Big Jump – Otvorenie zimnej sezóny OOCR Malá Fatra (9. december, 12:00 – 22:00 hod., Námestie Andreja Hlinku)
  • Vianočný beh (17. december od 8:00 hod., Vodné dielo Žilina)

Žilinčania ale aj návštevníci nášho mesta sa môžu tešiť aj na Novoročný ohňostroj, ktorý bude odpálený 1. januára o 18:00 zo strechy Mestského divadla Žilina, aby sa naň mohli prísť pozrieť aj menšie deti. Príďte s nami osláviť začiatok nového roka.

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *