nedeľa - 14. júla, 2024
, Vo funkcii hlavného kontrolóra mesta Dolný Kubín  pokračuje Peter Florek
Foto: dolnykubin.sk

Vo funkcii hlavného kontrolóra mesta Dolný Kubín pokračuje Peter Florek

Staronovým hlavným kontrolórom mesta Dolný Kubín sa stal na ďalších šesť rokov Peter Florek, ktorý túto funkciu zastáva posledných 12 rokov. Rozhodli o tom dolnokubínski poslanci na novembrovom mestskom zastupiteľstve, keď mu svoj hlas na tretie funkčné obdobie vo verejnej voľbe dalo všetkých 17 prítomných poslancov.

„Vnímam to tak, že sa vytvorila istá chémia medzi mestským zastupiteľstvom, vedením úradu a kontrolórom. Som presvedčený, že prácu, ktorú som vykonával 12 rokov, som robil dobre a poslanci to ocenili týmto spôsobom. Samozrejme, je to pre mňa aj záväzok do budúcnosti,“ vysvetlil Peter Florek, novozvolený hlavný kontrolór.

O post hlavného kontrolóra mesta sa celkovo uchádzali traja kandidáti, ktorí mali bohaté skúsenosti s touto pozíciou, keďže všetci vykonávali funkciu hlavného kontrolóra len v inom meste. Dolnokubínčan Milan Čakloš pôsobí vo Vitanovej, Peter Florek v Dolnom Kubíne a Marta Úradníková v Dlhej nad Oravou.

Kandidáti mali okrem prihlášky doručiť aj motivačný list a koncepciu. Práve v nej Peter Florek načrtol budúcnosť kontrol v meste. „Tak, ako sa doba mení v súvislosti s technológiami alebo koronavírusom, chceli by sme robiť kontroly inak. Všimli sme si napríklad, že pokiaľ bola kontrola veľká, rozsiahla, analytická a hĺbková, tak poslanci si ju nie vždy dokážu preštudovať detailne. Takže by sme skôr chceli robiť kratšie, dynamickejšie a údernejšie kontroly,“ objasnil svoje zámery Florek.

Aktuálne má útvar hlavného kontrolóra dvoch zamestnancov. Podľa slov novozvoleného hlavného kontrolóra by im výrazne pomohol na čiastočný úväzok právnik. „V kompetencii máme aj agendu petícií a sťažností a dnes je právne povedomie ľudí na vyššej úrovni. Stretávame sa napríklad aj s tým, že na jednej strane sme my, ktorí vybavujeme nejakú sťažnosť alebo petíciu, a na druhej strane sú právnici alebo advokáti, ktorí zastupujú jednotlivých klientov. Najmarkantnejšie sa to prejavilo počas riešenia petície o hazarde. Museli sme rozhodnúť v krátkom čase a nebol dostatočný background na to, aby sa to posúdilo v zmysle spoločenskej objednávky. Tu som videl, že by nám pomohlo, keby sme mali aspoň na pol úväzku jedného právnika,“ doplnil Florek.

Nové funkčné obdobie sa hlavnému kontrolórovi začalo deň po jeho zvolení, 13. novembra.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …