štvrtok - 23. mája, 2024
, Výstava Ateliér S+M+L_XL: 37 m² priestoru v Galérii Plusmínusnula v Žiline

Výstava Ateliér S+M+L_XL: 37 m² priestoru v Galérii Plusmínusnula v Žiline

Galéria Plusmínusnula v Žiline Vás pozýva na vernisáž výstavy Ateliér S+M+L_XL: 37 m² priestoru, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 28. apríla o 18.00 hod. Galéria Plusmínusnula je otvorená verejnosti každý pracovný deň od 12.00 hod. do 17.00 hod. Výstava potrvá do 27. mája. 

Barbora, Simona, Dana, Johanka, Ruženka, Sabína, Soňa a Vladimíra sú študentky tretieho, štvrtého a piateho ročníka ateliéru S+M+L_XL –  Kov a šperk na VŠVU pod vedením prof. Karola Weisslechnera, akad. arch. Osem šperkárok, ktoré si rady pletú vrkoče, píšu články či granty, robia v bare, digitalizujú, varia, pečú, tepú, brúsia, opustili svoje školského prostredie, aby počas siedmich dní spolu zdieľali 37m2 priestoru Galérie ± 0,0.

Počas týždenného workshopu, ktorý bol iniciovaný doktorandkou VŠVU, Luciou Gašparovičovou, budú študentky reagovať na špecifické podmienky priestoru galérie. Workshop nemá zadefinovaný finálny výstup, viac sa sústreďuje na miesto, čas a proces bez nutnej fixácie na výsledok. Galerijný priestor sa počas 7 dní stáva improvizovaným šperkárskym ateliérom a vysunutým pracoviskom. Na základe sprostredkovaných podnetov študentky využijú šperkárske princípy tvorby, zoomovanie na detail, fyzicky kontakt s materiálom, ale aj špecifiká práce v zjednotenej skupine, orámovanej konkrétnym priestorom. Prezentácia v tomto prípade nebude vystavenie konkrétnych artefaktov, ale samotného procesu tvorby.

Autor: Lucia Gašparovičová
Foto: plusminusnula.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *