sobota - 23. septembra, 2023
, Výstava súťažných násteniek základných škôl – Udržateľná mestská mobilita v Žiline

Výstava súťažných násteniek základných škôl – Udržateľná mestská mobilita v Žiline

V priestoroch vestibulu Mestského úradu v Žiline sa v dňoch 18. – 29. apríla koná výstava súťažných násteniek detí zo žilinských základných škôl na tému „Udržateľná mestská mobilita v Žiline“. Výstava je organizovaná pri príležitosti rovnomennej súťaže o najatraktívnejšiu nástenku na predmetnú tému, ktorá bola vyhlásená vo februári oddelením mobility Mestského úradu v Žiline.

Žiaci 6. ročníka základných škôl počas minulého roka absolvovali prednášku na tému Udržateľná mestská mobilita, ktorá vyústila do tejto súťaže. Celkovo sa do súťaže zapojilo 10 škôl, ktoré svoje práce vystavili verejnosti.

V pondelok 18. apríla prebehlo hodnotenie súťažných prác porotou zloženou zo zástupcov mestského úradu a Dopravného podniku mesta Žiliny (DPMŽ). Víťazná nástenka pochádza zo Základnej školy s materskou školou Brodno, ktorá za prvé miesto získala od DPMŽ autobus na 1-dňový výlet. Druhé miesto obsadila ZŠ Karpatská, ktorá získala veľkokapacitný kontajner od odboru životného prostredia MsÚ. Tretí najvyšší počet bodov dosiahli dve školy, ZŠ Lichardova a ZŠ Martinská. O konečnom poradí a teda, ktorá škola sa umiestnila na 3. mieste rozhodne žreb počas slávnostného vyhodnotenia súťaže dňa 26. apríla. Odmena za 3. miesto je brigáda pána primátora Igora Chomu v danej škole.

Víťazným školám srdečne gratulujeme a prajeme veľa rozumných a kreatívnych nápadov nielen v oblasti udržateľnej mestskej mobility.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *