nedeľa - 25. februára, 2024
, Žilina: Poslanci ŽSK zriadili nadáciu na podporu rodiny
Foto: Shutterstock

Žilina: Poslanci ŽSK zriadili nadáciu na podporu rodiny

Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili na pondelkovom zasadnutí v Žiline zriadenie Nadácie ŽSK pre podporu rodiny a zároveň aj dotáciu 20.000 eur z rozpočtu ŽSK na podporu jej činnosti.

Podľa županky Eriky Jurinovej je veľmi dôležité nespoliehať sa len na jeden zdroj financií, v tomto prípade rozpočet ŽSK.

„Otvárajú sa širšie možnosti, ako žiadať rôzne granty, oslovovať fyzické a právnické osoby. Vidím tam aj veľkú možnosť viacrezortnej spolupráce na pomoci ľuďom, ktorí to naozaj potrebujú,“ prezradila Jurinová.

Jedným z cieľov ŽSK je vo väčšej miere pomáhať a podporovať jednotlivcov a rodiny v sociálnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi. „Ako aj zamerať sa na podporu a rozvoj dobrovoľníckych aktivít v oblasti podpory rodiny a pomoci na území Žilinského kraja a podporovať talentované deti zo sociálne znevýhodnených podmienok. Aj takýmto spôsobom chce ŽSK napĺňať pôsobnosť samosprávnych krajov, a to zabezpečovať sociálny a ekonomický rozvoj územia ŽSK,“ uvádza sa v dôvodovej správe.

Základnú hodnotu imania Nadácie ŽSK pre podporu rodiny vo výške 6638 eur bude tvoriť vklad ŽSK vo forme peňažných prostriedkov. Na základe interných predpisov môže správca nadácie bezodkladne poskytnúť finančnú podporu do výšky schválenej správnou radou a po splnení podmienok prijímateľa pomoci. O vyšších čiastkach pomoci bude rozhodovať správna rada minimálne štyrikrát do roka. Podmienky budú zverejnené v sídle nadácie a na webovej stránke ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *