piatok - 24. marca, 2023
, Žilina sa v rámci Svetového dňa povedomia o autizme opäť rozsvieti namodro

Žilina sa v rámci Svetového dňa povedomia o autizme opäť rozsvieti namodro

Regionálne centrum autistov v Žiline-Bánovej usporiada pri príležitosti Svetového dňa povedomia o autizme charitatívny koncert, ktorý sa uskutoční v stredu 23. mája v Dome odborov v Žiline.

Podľa Kataríny Machynovej z Regionálneho centra autistov poputuje výťažok z koncertu na aktivity a pomôcky, potrebné na komplexnú starostlivosť pre ľudí s diagnózou autizmus. Pre návštevníkov koncertu budú prichystané výrobky klientov regionálneho centra s možnosťou ich zakúpenia za dobrovoľný príspevok.

„Regionálne centrum autistov v Žiline – Bánovej poskytuje výchovno-vzdelávacie, sociálne a poradenské služby deťom, žiakom a dospelým s diagnózou autizmus a ich rodinám. Zastrešuje Súkromnú základnú školu s materskou školou pre žiakov a deti s autizmom, Špecializované zariadenie pre osoby s autizmom, Občianske združenie Detská komunita, Súkromnú praktickú školu a Súkromné centrum špeciálnopedagogického poradenstva,“ dodala Machynová.

Počas Svetového dňa povedomia o autizme sú každoročne osvetlené namodro významné budovy po celom svete. Modrá je podľa organizátorov kampane symbolom dôvery, tradície, oddanosti a komunikácie, s ktorou majú autisti často veľký problém. Žilina sa tento rok takisto pridala k ďalším mestám a inštitúciám, ktoré sa zapojili do medzinárodnej kampane ‚Light It Up Blue!‘ rozsvietením žilinskej radnice a Burianovej veže.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *