streda - 19. júna, 2024
, Žilina: Špeciálna pracovná skupina navrhne riešenia problémov v doprave
Ilustračné foto

Žilina: Špeciálna pracovná skupina navrhne riešenia problémov v doprave

Špeciálnu pracovnú skupinu pre prípravu podkladov na riešenie problémov dopravy v Žilinskom kraji zriadia Národná diaľničná spoločnosť (NDS), Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), mesto Žilina a obce Porúbka a Lietavská Lúčka. Dohodli sa na tom počas rokovania na pôde ŽSK v Žiline. 

Rokovanie podľa hovorkyne kraja Martiny Remencovej súviselo aj s nedokončenými diaľničnými úsekmi v žilinskom regióne. Jedným z najväčších problémov naďalej ostáva tunel Višňové, ktorého zhotoviteľ mešká so stavebnými prácami. Primátor Žiliny Peter Fiabáne poukázal na fakt, že po spustení diaľničného privádzača do Žiliny bude kolaps mesta absolútny. „Mesto sa stalo rukojemníkom zlých rozhodnutí a tvrdo za to zaplatíme. Ak je riešením dopravné značenie, je to nedostatočné,“ zdôraznil Fiabáne a zároveň vyjadril obavy nad ďalším postupom.

Podľa predsedníčky kraja Eriky Jurinovej je úlohou vytvoriť čo najväčší tlak, aby sa dopravná situácia stabilizovala. Jurinová podľa svojich slov pravidelne upozorňuje na situáciu s nedokončenými a problémovými diaľničnými úsekmi a žiada od Ministerstva dopravy a výstavby SR i NDS postup, akým sa kritické stavby budú uberať. Účastníci stretnutia diskutovali podľa hovorkyne ŽSK aj o tuneli Horelica (okres Čadca), kde absencia druhej rúry spôsobuje dopravné kolapsy. „Ďalej o príprave privádzača v Kysuckom Novom Meste, ktorá by sa mala uskutočniť v niekoľkých fázach, o obchvate Ružomberka, úseku Turany-Hubová, ako aj o pretrasovaní trasy k tunelu Čebrať,“ dodala Remencová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …