streda - 22. marca, 2023
, Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža na zábere z priemyselnej kamery
Foto: KR PZ Žilina

Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža na zábere z priemyselnej kamery

Žilinská polícia vedie vyšetrovanie vo veci zločinu krádeže a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty. Skutku sa mal dopustiť  doposiaľ neznámy páchateľ, ktorý sa mal v dobe od 21.00 hodiny 22. júla do 05.00 hodiny 23. júla tohto roku pod zámienkou poskytnutia pomoci pri oprave bytu, votrieť do bytu invalidných dôchodcov na sídlisku Solinky v Žiline. 

Následne mal v byte využiť nepozornosť majiteľov a z kovovej pokladničky odcudziť hotovosť vo výške 3.000,-  eur. Potom mal pod zámienkou vylákať od majiteľov dve platobné karty s PIN kódmi a vykonať neoprávnené výbery  finančnej hotovosti v celkovej hodnote 1.200,- eur.

V tejto súvislosti sa polícia obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení muža zachyteného na záberoch z priemyselnej kamery. Akékoľvek informácie o  totožnosti muža, jeho pohybe alebo pobyte je potrebné oznámiť na linke 158, súkromnou správou na facebookovej stránke Polícia SR alebo osobne na ktoromkoľvek oddelení PZ.

, Žilinská polícia žiada verejnosť o pomoc pri stotožnení muža na zábere z priemyselnej kamery
Foto: KR PZ Žilina

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …