streda - 24. apríla, 2024
, Žilinská župa je otvorená aj pre mladých

Žilinská župa je otvorená aj pre mladých

Žilinský samosprávny kraj ako jeden z prvých krajov na Slovensku začal komunikovať so svojimi obyvateľmi, návštevníkmi a záujemcami prostredníctvom sociálnych sietí. Už štyri roky prináša zaujímavé informácie, pozvánky, fotografie a videá z podujatí v Žilinskom kraji Facebook stránka https://www.facebook.com/ZilinskyKraj/.

Žilinská župa je po Bratislave druhým najnavštevovanejším krajom a druhú priečku si drží aj pri počte fanúšikov. „Už viac ako 7 300 ľudí sleduje naše aktuálne príspevky na Facebooku. Táto sociálna platforma sa stala veľmi populárnou a je pre nás skvelou možnosťou, ako osloviť ľudí rýchlo a efektívne online. Dozvedia sa všetky dôležité informácie a zároveň majú možnosť nás kontaktovať a spýtať sa na oblasti, ktoré ich zaujímajú,“ informoval predseda ŽSK Juraj Blanár, ktorý si rovnako vytvoril Facebook profil pred siedmimi rokmi. Podľa jeho slov sa veľa mladých ľudí nezaujíma o dianie krajských samospráv a mnoho z nich ani nevie, čo presne majú kraje v kompetencii. „Preto sme si našli cestu aj k tejto generácii ľudí inklinujúcich k sociálnym sieťam na internete a chceme im poskytnúť kvalitné, pútavé a jedinečné informácie,“ dodal J. Blanár.

Župa je okrem iného i zriaďovateľom 63 stredných škôl na území ŽSK a tento rok vyhlásila novú online súťaž zameranú na stredoškolskú mládež. „Aby si i žiaci uvedomili, že ich stredné školy sú v pôsobnosti Žilinskej župy a že ŽSK je aj objednávateľom verejnej dopravy, ktorú často práve oni využívajú na cesty zo alebo do školy. Chceli sme ich motivovať súťažou fotografií prostredníctvom siete, na ktorej komunikujú najčastejšie. Mohli sa odfotiť sami alebo so svojimi spolužiakmi pri akomkoľvek autobuse nášho zmluvného prepravcu SAD Žilina alebo ARRIVA Liorbus, fotku zaslať do správy na našej Facebook stránke a súťažiť o autobus na celý deň,“ priblížil riaditeľ odboru informácií a zahraničných vzťahov Peter Kubica. Ako dodal, víťazom sa stala trieda autora fotky s najväčším počtom lajkov (označení „Páči sa mi to“) z 2. D Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove. „Do súťaže sa zapojilo sedem fotografií, ktoré spoločne nazbierali viac ako 7-tisíc hlasov. Stredoškoláci majú veľký hit vo fotografovaní seba či skupiny svojich priateľov, preto sme sa rozhodli spojiť príjemné s užitočným. Zároveň súťažili o zaujímavé ceny a tiež sa dozvedeli viac o funkciách samosprávnych krajov,“ uzavrel P. Kubica.

Žilinský samosprávny kraj nájdu záujemcovia i na webstránke www.zilinskazupa.sk a aktuálne informácie ponúka i dvojtýždenník – Newsletter, na ktorého odber je možné sa prihlásiť na mailovej adrese lenka.zatekova@zilinskazupa.sk.

, Žilinská župa je otvorená aj pre mladých

Autor: Lenka Záteková/hovorkyňa ŽSK
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Saténové ruky, Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Barmuseum: Nová tvár na festHUDOBNE – Saténové ruky

Medzi novinkami projektu festHUDOBNE tento rok vyniká slovenská rocková skupina Saténové ruky. Ich hudobný štýl …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *