nedeľa - 14. júla, 2024
, Žilinské katakomby ožijú históriou

Žilinské katakomby ožijú históriou

Tichým svedkom žilinskej minulosti sú aj katakomby v historickom podzemí Mariánskeho námestia v Žiline. Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Divadelný klub Makovice v spolupráci s Bratmi kapucínmi Vás v piatok 30. septembra pozývajú na divadelno-hudobné spracovanie historických udalostí s názvom Žilina v minulosti.

Popravy, epidémie, požiare či zemetrasenia, to všetko poznačilo tvár mesta a osudy jeho obyvateľov. Prostredníctvom divadelného predstavenia z obdobia stredoveku v réžii Jozefa Abafiho sa zábavným spôsobom dozviete niekoľko zaujímavosti o histórii Žiliny. Brány historického jadra nášho mesta a jeho podzemia sa otvoria o 18.00 hod. a 19.00 hod. Vstupenky si záujemcovia môžu rezervovať na t.č. 0905 224 877, a v priestoroch Café Kupé na Burianovej medzierke 25 v Žiline. Všetci priaznivci histórie a divadla sú srdečne vítaní.

A na čo všetko sa môžete tešiť? Vypočujte si priamo pozvánku od režiséra predstavenia Žilina v minulosti Jozefa Abafiho.

, Žilinské katakomby ožijú históriou

Autor: Viktória Svetkovská
Foto: oficiálny plagát, zilinsky-kraj.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *