utorok - 19. marca, 2024
, Žilinskí Vlci vo vojenských dresoch, „bitvu“ však s Detvou prehrali

Žilinskí Vlci vo vojenských dresoch, „bitvu“ však s Detvou prehrali

Domáci nastúpili na zápas proti poslednej, ale zato rozbehnutej Detve, oslabení o viacerých zranených hráčov. Na sebe mali na počesť 25. výročia založenia žilinského 5. pluku špeciálneho určenia a rovnakého výročia vzniku Ozbrojených síl Slovenskej republiky špeciálne vojenské dresy.

„Vlci“ vstúpili do zápasu aktívnejšie a po niekoľkých šanciach si vybojovali v 9. minúte aj prvú presilovku, ktorú o minútu otočkou v predbránkovom priestore využil Húževka. Hosťom sa však onedlho podarilo po nenápadnej akcii a strele Belluša z pravej strany vyrovnať. Domáci však boli stále aktívnejší a v 17. minúte išli opäť do vedenia. Hostia nevyviezli puk z vlastnej tretiny, Pospíšil ho posunul Kozákovi, ktorý strelou tesne nad ľadom po druhý raz prekonal Hacketta.

V úvode druhej tretiny sa hralo dlho bez prerušenia, ale po piatich minútach prišli hneď dva góly. Najskôr zvýšil do odkrytej brány na 3:1 v situácii dvoch na jedného po peknej prihrávke od Holoviča Juraj Jurík, no o 36 sekúnd sa Detva vďaka presnému zásahu Ščurka opäť dotiahla na rozdiel gólu. Žilinčania potom nevyužili presilovku a mohli za to pykať, lenže na opačnej strane si Detvanci zahrali početnú výhodu iba pár desiatok sekúnd a po vlastnom faule o ňu prišli. Domáci lepšie kombinovali, vytvárali si šance, lenže Hackett im svojimi zákrokmi nedovolil utiecť na vyšší rozdiel. V 39. minúte vyslal varovný signál za hostí Milý, ktorý strelou švihom z pravej strany rozozvučal pravú žŕdku Tomekovej brány. Domáci ukončili prostrednú tretinu presilovkou, no skóre sa v nej nezmenilo.

V tretej tretine si domáci síce v pokračujúcej výhode neporadili s Hackettom, ale onedlho hrali opäť presilovku. Jurík v 43. minúte po druhý raz v zápase gólovo trestal hostí, keď poslal do brány Hackettom vyrazený pokus Konečného. Zdalo sa, že prevezmú v zápase velenie, ale v 48. minúte znížil v presilovke Surovka, keď jeho strela prešla cez Tomeka do siete. Hostia vycítili šancu na vyrovnanie, tlačili sa dopredu a domáci sa snažili najmä dobre brániť a nepúšťať ich do zakončenia. V 55. minúte mohol rozhodnúť domáci Tvrdoň, ale v dobrej pozícii trafil iba do Hacketta, a tak prišiel trest. V 57. minúte nevyhodili domáci puk z tretiny, aktívny Ščurko ho získal a bekhendom vyrovnal na 4:4. Do konca tretiny sa už oba tímy nedokázali presadiť a na rad prišlo predĺženie.
V ňom mali dobré šance domáci aj hostia, ale o dvoch bodoch pre Detvu rozhodol Milý, ktorý doklepol Tomekom vyrazený puk za jeho chrbát. Detva ani v piatom dueli po sebe neprehrala.

MsHK DOXXbet Žilina – HC 07 ORIN Detva 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1)
Góly: 10. Húževka (Kozák, M. Tvrdoň), 17. Kozák (Pospíšil, Húževka), 25. J. Jurík (Holovič, Juraško), 43. J. Jurík (Konečný, Holovič) – 12. Belluš, 25. Ščurko (Videlka), 48. Surovka (Belluš), 57. Ščurko (M. Surový, J. Milý), 64. J. Milý (Videlka). Rozhodovali: D. Konc st., Müllner – Gegáň, Kollár, vylúčení: 2:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia 0:0, 1205 divákov.
Žilina: Tomek – Hatala, Kozák, Mich. Roman, Juraško, Mazanec, P. Mikuš, Turian, Mendrej – Pospíšil, Húževka, M. Tvrdoň – Konečný, Holovič, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Dolinajec, D. Valášek, Váňa
Detva: Hackett – Kuklev, Mart. Chovan, Šimon, F. Fekiač, Gachulinec, Macejko, D. Jendroľ, Vyskoč – Sitnikov, Surovka, Belluš – Žilka, M. Surový, J. Milý – Ščurko, Murček, Videlka – Roth, Piačka, Andrisík

MHA Martin, Martinčania v štvrťfinále nestačili na Bardejov. Pre MHA Martin je sezóna na konci

V sobotu, 2. marca  sa konal v poradí tretí štvorfinálový zápas 2. SHL medzi MHA …