pondelok - 22. júla, 2024
, Žilinský primátor prevod Športovej haly na Bôriku do majetku mesta nepodpísal

Žilinský primátor prevod Športovej haly na Bôriku do majetku mesta nepodpísal

V pondelok 14. novembra zvolal primátor Igor Choma mimoriadne rokovanie mestskej rady s jediným bodom programu – nepodpísanie uznesenia Mestského zastupiteľstva v Žiline z pondelka 7. novembra.

Mestské zastupiteľstvo v Žiline na svojom zasadnutí dňa 7. novembra 2016 schválilo uznesenie č. 198/2016, týkajúce sa možného opätovného nadobudnutia Športovej haly na Bôriku mestom. Predkladateľom a tvorcom tohto návrhu bol poslanec Martin Kapitulík – Žilinskí poslanci schválili prevod Športovej haly na Bôriku do majetku mesta!

Primátor sa však rozhodol využiť svoje zákonné právo a toto uznesenie nepodpísal z dôvodu zjavnej nevýhodnosti pre mesto. „Rozhodne nie som proti tomu, aby Športová hala na Bôriku, tzv. Korytnačka, znova patrila mestu. A nie je to ani žiadna snaha o politikárčenie alebo chuť s niekým neustále bojovať. Avšak uznesenie tak ako bolo schválené, je z viacerých dôvodov, ktoré som komunikoval na mestskej rade, pre mesto nevýhodné. Ja chcem naopak dosiahnuť, aby na tejto transakcii mesto netratilo,“ uviedol po rokovaní mestskej rady Igor Choma.

Mestská rada mimoriadne zasadala práve kvôli prerokovaniu zámeru primátora nepodpísať uvedené uznesenie. Prítomných bolo 8 z 10 členov mestskej rady, neprítomní boli poslanci Barčík a Juriš. Zúčastnení členovia mestskej rady v pomerne dlhej diskusii podrobne rozobrali celú problematiku na odbornej úrovni a zhodli sa na ďalších krokoch, ktoré bude potrebné spoločne vykonať.

„Som naozaj rád, že členovia mestskej rady, ktorí na jej pondelkové rokovanie prišli, odložili politiku bokom a venovali sa problému čisto po odbornej stránke. Z tohto rokovania vzišlo viacero dobrých, korektných a konštruktívnych podnetov a záverov, ktorým sa budem ďalej venovať,“ uzavrel primátor Igor Choma.

Či sa napokon prevod Športovej haly na Bôriku do majetku mesta uskutoční podľa pôvodného návrhu poslanca Martina Kapitulíka je momentálne otázne. Tento prípad budeme pre vás i naďalej sledovať.

Zdroj: zilina.sk

Foto: Žilina Gallery

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *