nedeľa - 19. mája, 2024
, Zmeny v cestovných poriadkoch v Žilinskom kraji budú aktualizované online
Ilustračné foto

Zmeny v cestovných poriadkoch v Žilinskom kraji budú aktualizované online

Dočasné zmeny v cestovných poriadkoch v dôsledku opatrení proti šíreniu nového koronavírusu budú dopravcovia aktualizovať na webovom portáli www.cp.sk.

Cestovné poriadky prímestských autobusov v Žilinskom kraji sa nebudú aktualizovať na výveskách autobusových zastávok a staníc, ale dopravcovia budú aktuálne informácie zabezpečovať na dopravnom portáli http://www.cp.sk.

Dôvodom je rýchlo sa meniaca situáciu v súvislosti s vládnymi opatreniami na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19 ako i v súvislosti s celoplošných testovaním obyvateľstva. ,,Našou snahou je reagovať na aktuálnu situáciu pohotovo a zároveň potrebujeme zabezpečiť dostatočnú dopravnú obslužnosť pre cestujúcu verejnosť. Vzhľadom na nové opatrenia sa môžu cestovné poriadky meniť rýchlo, a preto nie je možné zabezpečiť aktuálne informácie priamo na výveskách autobusových zastávok a staníc,“ vysvetlila riaditeľka odboru dopravy ŽSK Gabriela Tisoňová.

Ako dodala, môže ísť o dočasné či krátkodobé obmedzenia alebo úpravy. ,,Prosíme verejnosť, ktorá má záujem vycestovať, aby v týchto dňoch sledovala dopravný portál www.cp.sk, prípadne sa informovali priamo u dopravcov,“ dodala Tisoňová.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …