sobota - 2. decembra, 2023
podnikateľský záme, ŽSK spustil prihlasovanie do súťaží Inovácie Žilinského kraja 2022 a Stredoškolský podnikateľský zámer 2022

ŽSK spustil prihlasovanie do súťaží Inovácie Žilinského kraja 2022 a Stredoškolský podnikateľský zámer 2022

Žilinský samosprávny kraj podporuje inovačné aktivity v našom regióne. Prihlasovanie do súťaží Inovácia Žilinského kraja 2022 a Stredoškolský podnikateľský zámer 2022 je spustené.

Študenti stredných škôl, majú možnosť zapojiť sa do súťaže Stredoškolský podnikateľský zámer do 31. 01. 2023. Cieľom súťaže je motivovať študentov a podporiť ich záujem o podnikanie, prípadné samo zamestnanie a súčasne oceniť iniciatívu a kreativitu mladých ľudí v tejto oblasti. Ocenenie je určené študentom stredných škôl so sídlom na území Žilinského samosprávneho kraja a predmetom súťaže je vytvorenie vlastného podnikateľského zámeru v ľubovoľnej oblasti. Prihlásené podnikateľské zámery bude hodnotiť 5 členná odborná porota s dôrazom na originalitu podnikateľského zámeru, jeho realizovateľnosť či inovačný potenciál. Každoročne sú odmeňované tri najlepšie vyhodnotené stredoškolské podnikateľské zámery, ktorých autori získajú finančnú odmenu a poradenstvo pri rozvíjaní zámeru od záujmového združenia INOVIA.

Realizácia schémy ocenenia je v súlade s Programom hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja ŽSK 2021+ a sleduje napĺňanie jeho cieľov. „Patríme ku krajom s významným inovačným potenciálom. Práve preto chceme aj naďalej podporovať inovatívne nápady, ktoré sú prínosné pre osobný rozvoj, ako aj pre rozvoj organizácie, či kraja ako takého. Tešíme sa z každého jedného projektu, ktorý má reálny potenciál na realizáciu,“ zdôrazňuje Erika Jurinová, predsedníčka ŽSK

Do 15.12. 2022 je možné sa prihlasovať aj do 15. ročníka súťaže Inovácia Žilinského kraja 2022. Žilinský samosprávny kraj ocení úspešné inovatívne malé a stredné podniky a inovatívnych aktérov regionálneho rozvoja zo Žilinského kraja. Ocenenie sa bude udeľovať v 2 kategóriách: Malé a stredné podniky, Regionálny rozvoj. Víťazi budú vyhlásení verejne na podujatí Inovačný rozvoj regiónov 2023 a získajú ocenenie vo forme plakety a finančnú odmenu.

Viac informácií o oboch súťažiach nájdete tu.

Zdroj: TS, ŽSK

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

Tri zápasy tri výhry. Hokejisti Martina si poradili s kvalitným súperom zo Senice

V zápase tretieho kola 2. hokejovej ligy Martin hostil tím Senice vyskladaný z hráčov, ktorí …