nedeľa - 14. júla, 2024
, ŽSK upozorňuje pred pádmi stromov na bežeckých trasách, polícia odporúča cestu vlakom
Ilustračné foto: ŽSK

ŽSK upozorňuje pred pádmi stromov na bežeckých trasách, polícia odporúča cestu vlakom

Na viacerých úsekoch Beskydsko-Javorníckej bežeckej magistrály padajú stromy pod ťarchou veľkého množstva napadaného snehu a vplyvom silného vetra. 

Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martina Remencová, podľa ktorej kraj upozorňuje obyvateľov, že pred návštevou horských oblastí je dôležité riadiť sa odporúčaniami Horskej záchrannej služby (HZS). „Husté sneženie komplikuje nielen situáciu na cestách, ale aj na bežkárskych tratiach. Horská záchranná služba už vydala upozornenie, v ktorom neodporúča pohyb po trasách v oblasti Kysúc,“ uviedla Remencová.

Sneženie podľa Remencovej pretrváva, preto neodporúčajú pohyb v tejto oblasti, kým sa počasie neupokojí.

Polícia v Žilinskom kraji vyzýva vodičov, aby zvážili cestu autom 

Vzhľadom na avizované poveternostné podmienky polícia varuje šoférov, aby sa nevydávali na cestu, pokiaľ to nie je nevyhnutné, alebo využili iný druh prepravy.  Situácia v pondelok večer (14.1) bola najviac komplikovaná na ceste I/11 medzi Žilinou a Čadcou. „Vytvárala sa poľadovica, ktorá spôsobila niekoľkohodinovú súvislú kolónu vozidiel. Policajti, pokiaľ to šlo, odstavovali nákladnú dopravu a rozpúšťali vzniknuté kolóny. Premávku komplikovali aj vzniknuté škodové udalosti v kolónach,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Poveternostné podmienky na cestách v kraji boli obdobné, preto nebola možná obchádzková trasa. Polícia odporúča vodičom sledovať aktuálnu predpoveď počasia a nepodceňovať výstrahy. „Pokiaľ sa na cestu vyberiete, jazdite opatrne, pribaľte si do auta aj tekutiny, a najmä majte v nádrži dostatok pohonných látok,“ zdôraznila krajská policajná hovorkyňa.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …