nedeľa - 14. júla, 2024
, ŽSR vykonajú údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec

ŽSR vykonajú údržbu trate Lietavská Lúčka – Rajec

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú v dňoch 21. a 22. novembra, v čase od 9:00 do 15:00 údržbu trate medzi železničnými stanicami Lietavská Lúčka a Rajec. V uvedenej dobe budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusovou dopravou.

Zamestnanci ŽSR počas štandardnej údržby trate medzi Lietavskou Lúčkou a Rajcom vykonajú opravu geometrickej polohy traťovej koľaje na miestach určených meracím vlakom, ako aj na miestach zanesených blatom. Strojným podbitím opravovaných úsekov trate sa zabezpečený normovaný stav a prevádzková spôsobilosť železničnej dopravnej cesty. Uvedené činnosti ŽSR vykonávajú vlastnými personálnymi aj strojnými kapacitami.

Počas denných výluk bude železničná prevádzka na trati Žilina – Rajec obmedzená, dôjde k odrieknutiu vybraných vlakov osobnej dopravy, ktoré nahradia autobusy.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku opravných prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke slovakrail.sk.

zdroj: Martina Pavlikova, hovorkyňa ŽSR

ilustračné foto: fmsecurity.co.uk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *