piatok - 1. decembra, 2023
, ŽSR vymieňajú podvaly v železničnej stanici Rajec, vlaková doprava bude odstavená

ŽSR vymieňajú podvaly v železničnej stanici Rajec, vlaková doprava bude odstavená

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 21. marca vykonajú súvislú výmenu podvalov na koľaji č. 1 v železničnej stanici Rajec. Práce potrvajú nepretržite, od 7:00 prvého dňa výluky a skončia 25. marca o 15:00. Zamestnanci ŽSR budú identickú činnosť vykonávať aj v termíne od 29. marca do 2. apríla na zastávke Konská pri Rajci. Počas výluk budú vybrané vlaky osobnej dopravy nahradené autobusmi.

Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry, súvislá výmena podvalov je nevyhnutná pre zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľají. V dvoch nepretržitých 5-dňových výlukách je naplánovaná výmena 450 kusov opotrebovaných podvalov v ŽST Rajec a 415 kusov na zastávke Konská pri Rajci. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka. Uvedené činnosti vykonajú ŽSR vlastnými personálnymi kapacitami.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým dôjde v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.

Keďže regionálna železničná trať do Rajca je jednokoľajná, počas nepretržitých výluk budú vlaky osobnej dopravy odrieknuté a nahradené autobusovou dopravou. Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra – 18 188, prípadne na internetovej stránke  slovakrail.sk.

zdroj: ŽSR

ilustračné foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *