nedeľa - 20. január, 2019
Home / Aktuálne / Cesty na Orave a Liptove sú v niektorých úsekoch ešte zasnežené, no prezjazdné
Ilustračné foto: SITA/Tomáš Somr

Cesty na Orave a Liptove sú v niektorých úsekoch ešte zasnežené, no prezjazdné

Výdatné snehové zrážky spojené s poľadovicou, ktoré v stredu (7.2.) zasiahli Liptov a Oravu, nepriniesli žiadne výraznejšie komplikácie na cestách. Aktuálne sú podľa Slovenskej správy ciest (SSC) komunikácie plne prejazdné.

Dopravu mierne komplikuje hmla s dohľadnosťou do sto metrov na D1 v oblasti Východnej a Važca. Na horských priechodoch Príslop a Huty, ako uvádza stránka SSC, je utlačený sneh. Podľa riaditeľky Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Evy Krajčiovej poslednú kritickú situáciu odstraňovali hasiči v stredu vo večerných hodinách, odvtedy sú cesty na Liptove pokojné.

Miestami kašovitý sneh do dvoch centimetrov sa podľa SSC ešte stále nachádza na cestách tretej triedy v obvode Liptovský Mikuláš, medzi Liptovským Michalom a Liptovským Mikulášom, Pavčinou Lehotou a Jasnou, Brnicami a Liptovským Mikulášom, Liptovským Hrádkom a Podbanským. SSC informuje aj o horšej prejazdnosti ciest tretej triedy v obvode Ružomberok a komunikácie v Bešeňovej. Zasnežené cesty sú medzi Párnicou a Demkovskou, Hruštínom a Námestovom, Vavrečkou a Tvrdošínom, Námestovom a Oravskou Polhorou.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe

Najprv naše žabky privítajú Šamorín už túto sobotu, potom skúsia poraziť francúzsky Tarbes (23.1. o …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *