piatok - 26. apríla, 2024
, Dunajská Streda porazila MŠK Žilina. Prehru utrpel aj Ružomberok

Dunajská Streda porazila MŠK Žilina. Prehru utrpel aj Ružomberok

Futbalisti Dunajskej Stredy zdolali v piatom kole Fortuna ligy o titul MŠK Žilina 3:1. Oba tímy išli do duelu 5. kola Skupiny o titul s informáciou, že Slovan prehral doma s Trenčínom 1:3 a utrpel prvú domácu prehru v sezóne.

DAC tak mohol rivalovi v tabuľke odskočiť, resp. žilinský majster sa na „belasých“ dotiahnuť. Po opatrnom úvode mal DAC silnú 4-minútovku od 27. do 31. minúty, keď dal dva góly. Najprv Bayo vyťažil z dobrej prihrávky Vidu, potom kapitán Ljubičič nezadržateľne hlavou poslal do siete hostí center Davisa. V 37. minúte mohli „šošoni“ znížiť po veľkej chybe brankára Maceja v rozohrávke, ale osamotený Kubík trafil len do žrde. V druhom polčase držal DAC súpera na dištanc len do 62. minúty, keď si Dias nabehol na časovanú prihrívku spoluhráča a prekonal Maceja. O šesť minút ale DAC opäť viedol o dva góly, keď si Králik veľmi nešťastne hlavou zrazil center Davisa do vlastnej brány.

Dunajská Streda si výhru postrážila a v tabuľke má na druhom mieste pred Slovanom náskok štyroch bodov. Žiline patrí v tabuľke Skupiny o titul s 44 bodmi štvrtá priečka, najbližší zápas odohrá opäť proti Dunajskej Strede v nedeľu, od 15:20 hod. na štadióne MŠK Žilina. Ešte predtým však Žilinčania odohrajú druhý semifinálový duel Slovenského pohára proti MFK Ružomberok. Liptákov privítajú v domácom prostredí v stredu od 17:30 hod.

Hralo sa atraktívne, no vysoko neefektívne

„Hralo sa pre divákov príťažlivé stretnutie, otvorené, z našej strany vysoko neefektívne. Súper sa dôrazom a našou chabou defenzívou dostal do dvojgólového vedenia. Ale mohli sme sa dostať do zápasu ešte v prvom polčase po dvoch veľkých Kubíkových šanciach. V druhom polčase sme dali gól, ale dali sme si aj vlastný gól. Dnes nám chýbal zabijácky inštinkt, preto domácim gratulujem, že dôležitý zápas zvládli,“ dodal tréner Žiliny, Adrián Guľa.

Ako sa darilo Ružomberku?

Futbalisti Spartaka Trnava vyhrali nad tímom MFK Ružomberok 1:0. V pozmenenej zostave hrajúci domáci sa od začiatku snažili získať útočnú prevahu. Boli to však hostia, ktorí si vytvorili dve dobré príležitosti. Najskôr v 12. min brankár Chudý kryl hlavičku Čapeka a v 20. min sa v šanci ocitol P. Maslo, ale Tóth včas zažehnal nebezpečenstvo. V ďalšej časti prvého polčasu sa hral medzišestnástkový futbal a domáci ani raz priamou strelou neohrozili brankára Macíka. Niekoľko centrovaných lôpt nenachádzalo v šestnástke hostí adresáta.

Druhý polčas začali domáci veľkým tlakom, kopali niekoľko rohových kopov, ale k zakončeniu sa cez pozornú obranu Ružomberka nedostávali. V 63. min strelu Yilmaza vyrazil Macík na roh a po jeho zahratí Tóth strelou k pravej žrdi rozjasal viac ako 7000 divákov v trnavskom hľadisku. Štvrťhodinu pred koncom vnikol do šestnástky Yilmaz, ale brankár hostí jeho strelu vytesnil nohou na roh. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no k ohrozeniu trnavskej brány sa neodstávali. V 87. min po rohovom kope Pikka preletela lopta cez celú trnavskú páťku, ale nikto z Ružomberčanov ju neusmernil do siete. Diváci i trnavskí hráči si vydýchli a keďže na stave sa už nezmenilo Spartak si do tabuľky pripísal ďalšie tri body.

Domáci nás zaskočili

Podľa trénera Ružomberka, Norberta Hrnčára, ich domáci tím prekvapil rozostavením. „V mojom mužstve mi chýbala väčšia presnosť. Bol to zápas o jednom góle, ktorý dali po štandardke domáci. Gratulujem im k víťazstvu,“ prezradil.