nedeľa - 20. január, 2019
Home / Aktuálne / Na onkológii FNsP pribudlo vďaka grantu sedem LCD televízorov

Na onkológii FNsP pribudlo vďaka grantu sedem LCD televízorov

Na oddelení klinickej a radiačnej onkológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina pribudlo sedem LCD televízorov. Sú umiestnené v čakárňach na prízemí, prvom poschodí a v izbách, v ktorých ambulantne podávajú chemoterapie.

Oddelenie ich zakúpilo vďaka grantu vo výške 3000 eur z Nadácie Centra pre filantropiu. Podľa primárky žilinskej onkológie Dagmar Sudekovej sa vďaka grantu podarilo zvýšiť pohodlie pacientov.

„Podávanie chemoterapie trvá aj niekoľko hodín. Je to veľmi náročný proces, preto sme radi, že zlepšujeme prostredie, v ktorom onkologickí pacienti trávia tento čas. Mnohí z nich si prinesú knihu, časopis či prídu s niekým, s kým im chvíle rýchlejšie ubehnú. Pri televízii je to podobné a film či relácia sčasti pomôžu odviesť pozornosť od samotnej chemoterapie,“ uviedla Sudeková.

Hovorkyňa FNsP Lenka Záteková doplnila, že zlepšenie prostredia sa prejavilo na oddelení v posledných mesiacoch aj vďaka novému RTG terapeutickému prístroju na nenádorovú liečbu.

„Zvýšenie komfortu sa zas podarilo vďaka moderným elektricky polohovateľným kreslám, unikátnemu akváriu pri kompletne zrekonštruovanom vstupe do budovy, kompletne opraveným strechám v rámci celého pavilónu, pohodlným invalidným vozíkom či ďalším investíciám,“ zhrnula Záteková.

Zdroj a foto: TASR, FNsP

Autor: Zuzana Budzáková

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Koniareň čaká basketbalový týždeň. MBK odohrá doma tri zápasy po sebe

Najprv naše žabky privítajú Šamorín už túto sobotu, potom skúsia poraziť francúzsky Tarbes (23.1. o …