9. kolo nadstavba II.liga A muži 20.5.2017  (sobota 17:00 hod.)

ŠK SVÄTÝ JUR  –   MŠK FOMAT MARTIN             3 : 3       (3 : 3)

Góly : 33 min. – M. Boďa, 35 min. – M. Lanko, 45 min. – J. Kračmer

Základná zostava : P. Hážer, T. Burger, T. Ďungel, P. Melich, L. Turčina, J. Gríger, B. Jesenský, M. Repáň,  M. Lanko, M. Boďa, J. Kračmer

Striedali: 74 min. – J. Kračmer (Š. Černek) M. Halahija , T. Frkáň

Komentár trénera Šupeja :

Cez týždeň sa nám zranil T.Stašík,M.Jadroň a z rodinných dôvodov s nami necestoval ani A. Romančík. Museli sme preto siahnuť po ďalších hráčoch z U 19. Úvod zápasu bol ako zo zlého sna. Prakticky každá strela skončila v našej sieti. V 17 minúte svietilo na ukazovateli skóre hrozivých 3:0. Do hry sme sa dostali po hrubej chybe domáceho brankára , ktorému vypichol loptu M. Repáň a následne poslal do opustenej bránky. Na prekvapenie všetkých sa pískal faul na brankára. Tento moment vyvolal v hráčoch emócie, ktoré sa premietli v náš zlepšený výkon. Po peknej akcii s prehľadom zakončil svoje sólo M. Boďa. Už o malú chvíľu znížil hlavou M. Lanko, a to nebolo z našej strany všetko. V 45 minúte náš fantastický obrat zavŕšil J. Kračmer. Druhý polčas už obojstranne nebol taký hektický. Mužstva sa zamerali na to, aby nikto neurobil chybu a tak sa hra prevažne odohrávala medzi šestnástkami. Škoda ,že sme silný vietor nevyužili po niekoľkých štandardných situáciách. Po záverečnom hvizde panovala v mužstve nefalšovaná radosť, keď sa nám po dlhej , dlhej dobe podarilo získať bod.

B muži 21.5.2017   nedeľa   16,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN B –   FK SLOVAN ŽABOKREKY         2 : 3    (0 : 1)

Góly : Feriančík 2

zostava : Halahija – Šupej /90.Kupčo/, Dianovský, Gregor, Lilge – Sapieta, Bobok-Rúrik/ 84. Kováčik/, Paulovič, Frkáň /46.Hideg/, Feriančík

Komentár trénera Rumana: Počas celého zápasu sa hral otvorený futbal s množstvom príležitostí na obidvoch stranách. Prvú vážnejšiu príležitosť mal Feriančík, ktorého strela skončila na tyči. V 22.min hostia udreli , keď sa presadil umiestnenou strelou k tyči Vajagič. Pred polčasom sme mali územnú prevahu z ktorej sme nedokázali streliť gól do šatne. Po zmene strán sme pridali na pohybe, zatlačili sme súpera do bloku. Na pekný center Rúrika za obranu si šikovne nabehol  Feriančík a vyrovnal. V tejto časti hry sme mali hru pod kontrolou, zatlačili sme súpera. V 69.min pekne prenikol do šestnástky Sapieta a nariadený PK Feriančík s istotou premenil. Po tomto momente sme mali viaceré dobré príležitosti , ale nedokázali sme ich dotiahnuť do úspešného konca. V  76,min prudkú strelu z 30m dokázal brankár len z námahou vyraziť pred seba a na dorážku sme nestihli zareagovať. Za vyrovnaného stavu začala pribúdať nervozita. Hostia ožili, dokázali  sa dostať do hry .V 83.min z jednoduchej nakopnutej lopty dokázal odhlavičkovať Lilge na nohu Vajagiča , ktorý rozhodol o výsledku zápasu. V zvyšných minútach sme už nedokázali streliť vyrovnávajúci gól. Ak by sme sa dokázali vyhnúť  v  závere chybám v defenzíve mohli sme byť úspešnejší.