sobota - 20. apríla, 2024
, Lídrom III. ligy suverénny Liptovský Hrádok a v zóne zostupu Makov a Liptovská Štiavnica

III. LIGA – skupina STRED – 24. kolo

ČADCA – LUČENEC 2:1 (1:0)

O priebehu zápasu sme sa rozprávali s kapitánom domácich Tomášom Tlelkom: „Do zápasu sme šli s tým že chceme vyhrať. Súper nás na začiatku zápasu zatlačil štandardnými situáciám. Po úvodnom tlaku sme začali aj my viac útočiť a otvorili sme skóre po krídelnej akcií. Ďalej sme zápas kontrolovali. Až v druhom polčase sme si dali nešťastný vlastný gól. 10 minút pred koncom sme dali na 2:1, súper mal ešte záverečný tlak s nakopnutých lôpt, ktoré sme odvrátili a zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca.“

Góly: 13′ IVAN ŠEBÍK, 69′ PETER ZUBKA (vlastný), 81′ FILIP CIESARÍK

FK ČADCA:  MAREK HLAVA – TOMÁŠ TLELKA , PATRIK JARABICA , JOZEF POLKA,  DÁVID KULLA (88′ TOMÁŠ POHANČENÍK), TOMÁŠ KUBICA, FILIP CIESARÍK (90′ TOMÁŠ KORMAŇÁK), PETER ZUBKA, MATEJ ŠPILA, TOMÁŠ MASLÍK, IVAN ŠEBÍK (90′ ŽK).

Rozhodoval: ROJČEK.

Divákov: 100.

KRÁSNO NAD KYSUCOU – KALINOVO 3:0 (2:0)

Do útoku v domácom mužstve sa po dlhom čase vrátil opora a najlepší strelec mužstva v tejto sezóne Branislav Macura, ktorý predviedol skvelý come back a výrazne pomohol mužstvu do záverečných bojov sezóny v tomto zápase. Od začiatku prvého polčasu hrali krasňanskí futbalisti v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi ako vymenení. Súpera viackrát počas priebehu polčasu ohrozovali a mali veľa príležitostí na skórovanie. Pri týchto príležitostiach chýbalo naozaj málo ku zakončeniu do súperovej brány. Napokon sa pri jednej z príležitostí k lopte dostal Branislav Macura, ktorý v 16′ nedal brankárovi Martinovi Rusnákovi žiadnu šancu a trafil sa presne do brány – 1:0. Tlak Krásna po strelenom góle ešte viac zosilnil a neprešli ani tri minúty a bol to opäť Branislav Macura, ktorý prekonal druhýkrát brankára Kalinova, a zvýšil vedenie na 2:0. Kalinovo si nevypracovalo veľkú príležitosť na skórovanie v prvom polčase a Krásno smerujúce za dôležitým víťazstvom napokon dohralo polčas pri stave 2:0.

V druhom polčase Krásno pokračovalo v podobnej hre ako v prvom polčase, Kalinovo už sa však osmelilo viac napádať rozohrávky našich futbalistov a tlačilo sa ku zakončeniu pred pokutovým územím domácich. Obrana Krásna však nedopustila aby sa skóre zápasu počas polčasu znížilo a lopty vždy vykopla preč do stredu poľa. Medzitým Krásno opäť zvýšilo svoj tlak a tlačilo sa pred bránu hostí. Hneď nato prišla ďalšia veľká príležitosť domácich v 62′ ,kedy znova Branislav Macura presne trafil loptu do brány a zaknihoval si tak zápasový hattrick – 3:0. Do konca zápasu malo Kalinovo dve veľké príležitosti na skórovanie, hlavne posledná príležitosť – tutovka v 80′ mohla skončiť gólom na 3:1, no hráč Kalinova loptu nekopol tak, aby mohla dôjsť do brány. O dve minúty neskôr mohol pred koncom zápasu pridať štvrtý gól Krásna Vladimír Harman, no pri samostatnom nájazde loptu trafil mimo bránu. Do konca zápasu sa stav nezmenil a bez nadstaveného času bol zápas ukončený s konečným stavom 3:0. (autor: Erik Hájek)

Góly: 17′, 20′, 62′ BRANISLAV MACURA

Krásno nad Kysucou: PAVOL LASTOVICA – MICHAL NOVOTNÝ, MAREK TIMEK (82′ ŽK), BORIS BENIAČ (74′ ŽK), MÁRIO BORIS, BORIS KOPÁSEK (84′ JAROSLAV MIHALDA), ROMAN SÝKORA (58′ MATEJ RAJNOHA), KAMIL KOLENO, BRANISLAV MACURA (69′ DOMINIK PAGÁČ), VLADIMÍR HARMAN, JURAJ CHUPÁČ (61′ ŽK).

Rozhodoval: J. KRAJČI.

Divákov: 250.

MAKOV – DETVA 4:1 (3:1)

Góly: 24′ NIKOLA TASIĆ, 36′ DIMITRIJE ŠABAN, 43′ DANIEL JANITA, 54′ PAVOL ZIMKA – 45′ PATRIK BALÁŽ (POKUTOVÝ KOP)

Makov: JAKUB KOVALIK – PETER BEZÁK (85′ DUŠAN MAJERČÍK), NIKOLA PETROVIĆ, DINO TRAJKOVSKI, DANIEL JANITA (69′ LUKÁŠ KOVÁČIK), NIKOLA TASIĆ, PAVOL ZIMKA, DÁVID LOJDL, DIMITRIJE ŠABAN, RASTISLAV ŠUTÝ (68′ STANISLAV LAVROVIČ), MICHAL HRABINA.

Rozhodoval: T. KOLOFÍK.

Divákov: 150.

ŽARNOVICA – TEPLIČKA NAD VÁHOM 1:0 (1:0)

LIPTOVSKÝ HRÁDOK – KREMNIČKA 6:1 (2:1)

LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA – NÁMESTOVO 2:0 (1:0)

16. Stráža – odstúpené

Po odstúpení TJ Stráža z III. ligy, boli všetky ich zápasy anulované a získané body a góly so Strážou boli družstvám odpočítané.

Program predohrávka 30. kola

Streda 24. 5. o 17:30 h: Makov – Čadca, Krásno nad Kysucou – Liptovská Štiavnica, Žarnovica – Námestovo, Teplička nad Váhom – Lučenec, Podbrezová – Nová Baňa, Fiľakovo – Kremnička, Kalinovo – Detva.

Program 25. kola

Sobota 27.5. o 17:00 h: Lučenec – Makov, Detva – Liptovský Hrádok.

Nedeľa 28.5 o 10:30 h: Kremnička – Krásno nad Kysucou, o 17:00 Teplička nad Váhom – Podbrezová B, Liptovská Štiavnica – Fiľakovo, Nová Baňa – Čadca, Kalinovo – Žarnovica.

Nedeľa 21. 5. o 10:30 h: Liptovský Hrádok – Kremnička, o 17:00 h: Krásno nad Kysucou – Kalinovo, Makov – Detva, Fiľakovo – Podbrezová B, Liptovská Štiavnica – Námestovo.

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …