nedeľa - 25. februára, 2024
, Charitatívna zbierka pre Centrum sociálnych služieb Lúč

Charitatívna zbierka pre Centrum sociálnych služieb Lúč

V sobotu 17. decembra sa zástupca primátora Anton Trnovec zúčastnil charitatívnej akcie v Centre sociálnych služieb Lúč v Žiline, ktoré poskytuje starostlivosť hendikepovaným a týraným matkám s deťmi. Spolu so športovým riaditeľom Mestského hokejového týmu (MsHK) Žilina Imrem Vlaškom odovzdali deťom a matkám sladké balíčky a darčeky. 

Vedenie MsHK Žilina, a.s. sa rozhodlo pomôcť vydražením dresu jedného zo známych hráčov klubu. Z výťažku bolo zakúpených množstvo sladkostí a malých darčekov pre deti a ich matky, ktoré žijú v Centre sociálnych služieb Lúč. Pre deti bol pripravený aj kultúrny program, divadlo „Príbeh“, maľovanie na tvár, pečenie medovníkov a veľa ďalších aktivít, ktoré im spríjemnili deň.

„Sme veľmi radi, že sme mohli takouto cestou pomôcť tým, ktorí to naozaj potrebujú. Je úžasné, koľko ľudí je ochotných pomáhať a urobiť radosť tým, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Vidieť radosť v detských očkách je to najkrajšie,“ povedal Anton Trnovec.

Dobrovoľníčka Centra Lúč, Tina Majtánová, organizuje už päť rokov nefinančnú zbierku, ktorú vždy pred sviatkami odovzdá centru. Zbiera oblečenie, hračky, knihy či hygienické potreby, ktoré sú v dobrom stave a môžu pomôcť. Začiatky boli ťažké, do jej zbierky sa zapájali prevažne priatelia a rodina, dnes je toho toľko, že na darované veci nemá ani dostatok úložného miesta. Od januára 2017 chce pomáhať už celoročne, a to prostredníctvom svojho Občianskeho zrušenia „Mama“, ktoré založila.

Centrum sociálnych služieb Lúč je sociálnym zariadením denného a celoročného pobytu, v ktorom sa poskytuje starostlivosť hendikepovaným a týraným matkám s deťmi, ktoré vyžadujú neustálu asistenciu pri každodenných povinnostiach, starostlivosti a výchove detí. Činnosť zariadenia je zameraná na poskytovanie sociálneho servisu a asistencie, sociálno-psychologického výcviku, terapeutických aktivít v zmysle pracovnej terapie, arteterapie, psychologické poradenstvo, výchovno-pedagogickú činnosť, voľno-časové aktivity, tábory v zmysle zážitkovej pedagogiky a kreatívne dielne.

, Charitatívna zbierka pre Centrum sociálnych služieb Lúč
Zľava: Imre Vlašek, Tina Majtánová a zástupca primátora Anton Trnovec odzvdali deťom sladké balíčky

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *