piatok - 21. júna, 2024
, Detské jasle v Žiline oznamujú voľné miesta

Detské jasle v Žiline oznamujú voľné miesta

Kapacita detských jaslí, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina, nie je k dnešnému dňu ešte naplnená. Rodičia, resp. zákonní zástupcovia majú teda stále možnosť prihlásiť svoje dieťa do týchto zariadení.

Na území Žiliny v súčasnosti pôsobia detské jasle Puškinova 14, ktoré majú voľných 20 miest a detské jasle Veľká okružná 82, ktoré hlásia 15 voľných miest k dnešnému dňu. O prijatie dieťaťa do detských jaslí môžu písomne požiadať odbor sociálny, zdravotný a bytový Mestského úradu v Žiline, rodičia, resp. zákonní zástupcovia, ktorí majú trvalý pobyt na území mesta Žilina.

Do detských jaslí môže byť prijaté dieťa od dovŕšenia 1 roka veku do 3 rokov veku. Z dôvodu zdravotnej indikácie dieťaťa a lekárskeho posudku odborného lekára môže dieťa navštevovať zariadenie detských jaslí od 1 roka veku do 5 rokov veku.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do detských jaslí si môžu záujemcovia vyzdvihnúť v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline. Tlačivá nájdete aj na webovej stránke mesta Žilina v sekcii Občan/Klientske centrum/žiadosti a tlačivá. Bližšie informácie poskytnú pracovníci odboru sociálneho, zdravotného a bytového na tel. č. 041/70 63 407, 041/70 63 503.

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *