pondelok - 22. júla, 2024
, Dni mesta Ružomberok tento rok ponúknu vyše 110 podujatí

Dni mesta Ružomberok tento rok ponúknu vyše 110 podujatí

Na jubilejné, 700. výročie udelenia mestských výsad budú odkazovať viaceré podujatia v rámci tradičných Dní mesta Ružomberok (DMR). Dva mesiace trvajúce aktivity ponúknu tento rok viac ako 110 podujatí. 

Cieľom podujatia je ukázať, že v Ružomberku kultúra žije a je si z čoho vyberať po celý rok, nielen počas nasledujúcich dvoch mesiacov. Organizáciu DMR od mesta, ktoré je stále hlavným partnerom pri tvorbe série podujatí, prevzala mestská akciová spoločnosť Kultúrny dom Andreja Hlinku (KDAH), ktorá je garantom kultúry v meste a spravuje aj mestské médiá.

Vyše 110 podujatí však ešte nie je konečné číslo. Máj je so 71 podujatiami podľa vedúceho Informačného centra Ružomberok Milana Kolčáka uzavretý, ale s prípravou akcií na jún finišujú, počet podujatí tak stále stúpa.

„Do DMR sme tak, ako po iné roky, zahrnuli ponuku kultúrnych, športových či spoločenských podujatí, ktoré sa budú konať priamo v meste Ružomberok, ako aj jeho mestských častiach.“

Ružomberčania ako i návštevníci mesta sa tento rok v rámci súboru podujatí môžu tešiť okrem iného na muzikál Kubo, koncert Richarda Müllera, akcie na CykloKorytničke, tvorivé dielne, koncerty vážnej hudby či umeleckých škôl. Najväčším podujatím je už tradične Ružomberský jarmok, ktorý bude 1. a 2. júna. „Tento rok sme pre verejnosť pripravili vystúpenia zoskupení ako Vidiek, Lúčnica, Hex, Horkýže Slíže, Iné Kafe a ďalších,“ uviedla Dagmar Zachová z KDAH.

S myšlienkou zastrešiť podujatia pod značkou DMR prišla ružomberská radnica pred deviatimi rokmi.

„Tento rok sme oslovili takmer 100 subjektov, pôsobiacich v meste, ktoré sa aj počas uplynulých rokov podieľali na kultúrnom živote v Ružomberku,“ doplnil Kolčák.

Podľa jeho slov organizátori veria, že z množstva podujatí si každý vyberie niečo, čo ho zaujme či poteší. Podujatia v rámci DMR nie sú podľa Jána Benčíka z infocentra všetky, ktoré sa v meste v tomto čase konajú. „Tvoria však základný prehľad ružomberskej kultúry. Ňou sa môžeme porovnávať aj s väčšími mestami,“ dodal.

O pripravovaných aktivitách sa záujemcovia viac dozvedia na stránke mesta, v mestských novinách či mestskej televízii.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *