utorok - 18. júna, 2024
, Dolnokubínska samospráva dočasne ruší platené parkovanie v meste
Foto: FB/Mesto Dolný Kubín

Dolnokubínska samospráva dočasne ruší platené parkovanie v meste

Dolnokubínska samospráva v súvislosti so zhoršenou  epidemickou situáciou na území mesta a tiež z dôvodu preventívnych opatrení proti šíreniu koronavírusu rozhodla v súlade so Všeobecne záväzným nariadením mesta Dolný Kubín č. 5/2020 od pondelka 11. januára dočasne zrušiť platené parkovanie v celom meste. V tejto situácii obyvatelia a návštevníci mesta nemusia platiť za parkovanie žiadnou formou podobne ako to bolo na jar minulého roka. Uvedené opatrenie bude predbežne platiť do nedele 24. januára 2021.

„V aktuálnej situácii, keď dochádza k obmedzeniu spojov autobusovej dopravy pristupujeme opäť k pozastaveniu výberu parkovného v meste. Chceme tak pre všetkých, ktorí musia nevyhnutne prísť do nášho centra zjednodušiť prístup a obmedziť aj kontakt s parkovacími automatmi. Ústretový krok mesta však nezanemená benevolenciu, preto prosím všetkých vodičov, aby naďalej dodržiavali pravidlá pri parkovaní v meste aj na sídliskách. Je nevyhnutné, aby boli v prípade núdze cesty prejazdné pre všetky záchranné vozidlá. V prípade nedodržiavania pravidiel bude mestská polícia postupovať v zmysle zákona,“ vysvetlil Ján Prílepok, primátor mesta.

Na základe predĺženia uzatvorenia škôl bude v tomto termíne v meste Dolný Kubín zavedený prázdninový režim v Mestskej autobusovej doprave. Zmenený cestovný poriadok nájdu cestujúci na internetovej stránke dopravcu ako aj mesta.

Aktuálne sa v zóne plateného parkovania v Dolnom Kubíne nachádza viac ako 660  parkovacích miest, z ktorých je 395 určených pre platené státie.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Detská nedeľa, Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Detská nedeľa v Múzeu slovenskej dediny bude dňom plný hier a zábavy!

Deň plný hier a zábavy – aj taká bude Detská nedeľa 2. júna 2024 v …