sobota - 18. mája, 2024
, Emma Smetana a Jordan Haj sa stretli v „space age“ videoklipe k novinke Lost & Found!

Emma Smetana a Jordan Haj sa stretli v „space age“ videoklipe k novinke Lost & Found!

Rok po vydaní úspešného spoločného singlu No Fire prichádza dvojica Smetana-Haj s novou skladbou, o ktorej hitovom potenciáli sa môžete hneď presvedčiť.

Svetový majster zvuku

Skladbu Lost & Found napísali Emma a Jordan v spolupráci s producentom Jiřím Burianom, nahrávka potom vznikla u Martina Havlena v libereckom Resound Studiu. Finálny mix spracoval jeho brat Tomáš Havlena. „Nesmierne bystré uši, skvelý vkus a veľká trpezlivosť. Ohromný popový talent, s ktorým bola radosť tú pesničku ďalej a ďalej vyšperkovať, a už teraz sa teším na ďalšiu spoločnú prácu,“ hovorí Emma. Masteringu sa ujala svetová hviezda Matt Colton, londýnsky majster zvuku, podpísaný pod nahrávkami Muse, Arctic Monkeys, Jamesa Blakea alebo The Last Shadow Puppets.

Videoklip k singlu Lost & Found je ladený do obdobia 70. rokov v štýle „space age“. Ikonické zábery striedajú obrazy dvoch proti sebe hrajúcich skupín, a Emma s Jordanom sa ocitajú v prapodivných situáciách z akejsii paralelné, vesmírnej reality. Rovnako ako pri predchádzajúcich troch Emminých klipov sa aj tentoraz ujal réžie Jordan Haj v tandeme so svojím bratrancom Givinarom Křížom, s ktorým za posledné dva roky stihli natočiť takmer dvadsať videoklipov (oi. Prago Union, Tomáš Klus, Vypsaná Fixa alebo Mandrage …).

Turné s Emmou Drobnou

Kontinuitu v rámci celkovej estetiky zaručuje opätovná voľba kameramana Antona Evdoshenka, zatiaľ čo výrazné, dynamické tempo aj tentoraz spoľahlivo istí strihač Milan Freisler. „Úprimne povedané, som nekonečne vďačná za ten tím, ktorý sa nám okolo seba podarilo postaviť. Ja týchto svojich chlapcov milujem ako profesionálne, tak ľudsky, a v podstate vylučujem, že by som sa v blízkej budúcnosti zverila do rúk iných tvorcov. Majú moju plnú dôveru a tiež na mňa majú nervy, čo vôbec nie je samozrejmosť,“ naráža Emma na svoj povestný perfekcionizmus.

Po premiére nového singla Lost & Found sa Emma Smetana vydáva na svoje prvé československé turné a to v spolupráci s Emmou Drobnou. Fanúšikovia sa tak na prelome jesene a zimy môžu tešiť na dvojitú dávku kvalitného popu v podaní dvoch osobitých a svetové trendy reflektujúcich mladých žien. Emma a Emma si pre svoje spoločné turné vybrali päť zastávok – Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň a Bratislavu.

Zdroj: Kateřina Králová, Supraphon

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Angelus Fest, Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Benefičný Angelus Fest predstavil nové miesto konania a kompletnú zostavu kapiel 4. ročníka

Prvý jún nebude len sviatkom všetkých detí, ale aj fanúšikov metalu a rocku v Banskej …