sobota - 13. apríla, 2024
, Február bude v Kultúrnom centre Museum patriť predovšetkým deťom

Február bude v Kultúrnom centre Museum patriť predovšetkým deťom

Až sedem podujatí špičkových divadelných zoskupení so sebou prinesie Detský BarmuseumFest 2019, ktorého pestrosť osloví deti rôznych vekových kategórií.

Festival v Martine ponúkne kvalitný výber profesionálneho umenia z tvorby českých umelcov a umelcov českej národnostnej menšiny. V rámci festivalu tak v Martine vystúpia Studio Damúza s ich inscenáciou pre úplne najmenšie deti (10 mesiacov až 3 roky) Moment!, Divadlo Líšeň predstaví svoje dve rozprávky Spoutaný trávou a Andělé z lesa, Loutky bez hranic s oceňovanou inscenáciou Příběhy malé Lupitiny Gonzáles, Divadlo Bona fide s česko-slovenským projektom Rozprávky jsou pohádky a napokon  Těšínské Divadlo Bájka a ich Kvak a Žbluňk.

Detský BarmuseumFest 2019 svojich malých divákov nepodceňuje. Deti nepotrebujú zdôvodňovanie ako my dospelí, že je potrebná tolerancia voči inakosti, či už národnostnej alebo akejkoľvek ľudskej. Vybrané inscenácie presahujú naše kultúry, prekračujú umelecké žánre, či príbehy, na motívy ktorých vznikali. Citlivo sa vyberalo to najkvalitnejšie zo súčasného umenia pre deti našich – kultúrne stále spojených – národov. Práve v deťoch umelci vidia potenciál prepojenia kultúr aj v budúcnosti. A to bol hlavný dôvod vzniku samostatného festivalu – BarmuseumFest.

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Konkrétny program všetkých predstavení možno nájsť na stránke www.barmuseum.eu.

, Február bude v Kultúrnom centre Museum patriť predovšetkým deťom

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Môj sen, Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Projekt Môj sen inšpiroval deti z Bambusiek vyjadriť sa štetcom na plátno

Napriek tomu, že sa narodili do vylúčenej rómskej komunity, deti z lokality Bambusky – Martin …