utorok - 23. júla, 2024
, Kultúrne centrum Museum pozýva na detské divadlo Příběhy malé Lupitiny Gonzáles

Kultúrne centrum Museum pozýva na detské divadlo Příběhy malé Lupitiny Gonzáles

Kultúrne centrum Museum pozýva detských divákov spolu s rodičmi na nevšedné divadelné predstavenie, ktoré sa v Martine uskutoční v rámci Detského BarmuseumFestu 2019.

Mexická oslava Dušičiek je pestrofarebná, veselá a plná príbehov. Nazrite do života rodiny malej Lupitiny Gonzáles, ktorá sa pripravuje na Día de los Muertos – mexickú oslavu na počesť mŕtvych. Bude sa tancovať, spievať, ale aj rozprávať. Pretože aj tu, v Zemi mŕtvych, sa všetci radi smejú. Vyberte sa s nami do Mexika za svetoznámou oslavou Dušičiek, aby sme si pripomenuli, že sa smrti vôbec netreba báť, pretože je prirodzenou súčasťou našich životov.

Loutky bez hranic za predstavenie Příběhy malé Lupitiny Gonzáles získali už niekoľko významný ocenení. Napríklad cenu divákov na medzinárodnom festivale Puppet is a Human to 2019 vo Varšave, cenu za najlepšie predstavenie pre deti na Festival of Puppetry Art 2018 v Bielsko-Biala či zvláštnu cenu poroty na festivale Skupova Plzeň 2016.

Nezávislé divadelné zoskupenie Loutky bez hranic začalo svoje bábkové dobrodružstvo už počas štúdia na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU) v Prahe. Začalo to v roku 2001 Mexikom a pokračuje dodnes prakticky kdekoľvek. Okrem bábkových predstavení organizuje aj bábkové dielne a sociálno-divadelné projekty.

Predstavenie Příběhy malé Lupitiny Gonzáles budú môcť diváci v priestoroch Kultúrneho centra Museum vidieť v sobotu 15. februára o 10:00 hod. Dĺžka predstavenia je 40 minút.

Divadelná inscenácia je súčasťou februárového Detského BarmuseumFestu 2019, ktoré so sebou prináša až sedem podujatí špičkových divadelných zoskupení z tvorby českých umelcov a umelcov českej národnostnej menšiny. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Konkrétny program všetkých predstavení sa nachádza na stránke www.barmuseum.eu.

Mohlo by vás zaujímať: Február bude v Kultúrnom centre Museum patriť predovšetkým deťom

Zdroj: Kultúrne centrum Museum

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

uc sa v muzeu, Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Uč sa v múzeu! Objavujte tradičné remeslá počas prázdnin

Na nové vedomosti nemusíte čakať, kým sa začne škola. Letné prázdniny a začiatok školského roka môžete …