utorok - 14. júla, 2020
Home / Archív / Jana Oľhová: Každý sa čuduje, že cestujem vlakom. Veľmi príjemné je, keď vás nikto nespozná

Jana Oľhová: Každý sa čuduje, že cestujem vlakom. Veľmi príjemné je, keď vás nikto nespozná

Scenáristka Tereza Oľhová v tomto období dokončuje knihu o svojej mame, herečke Jane Oľhovej. „Ide o literárny portrét ženy na ceste,“ tvrdí Tereza. Kniha sa týka maminho cestovania a jej hektického života. Ponúkne zážitky z jej ciest vlakom, keďže známa slovenská herečka cestuje zásadne vlakom, najčastejšie na trase Martin, Bratislava, Banská Bystrica. „Šoférovanie ma nebaví. Najčastejšie ma stretnete v reštauračnom vozni alebo spiacu v kupé. Mám rada ľudí z druhej triedy,“ prezradila známa herečka.

Kniha pod názvom Nespúšťaj oči z trate! by mala vyjsť v decembri a mala by byť zároveň darčekom k jej životnému jubileu. Prajem si mať zo seba pocit, že som dobrou mamou a starou mamou, lebo to sú moje celoživotné výčitky, či viem plniť túto najzákladnejšiu úlohu,“ priznala v rozhovore Oľhová. Svojim vekom sa nezaťažuje „cvičím minimálne a skoro nič nejem. Nie som racionálny typ. Veľa vecí viem predvídať. Niekedy som trošku taká bosorka.“

Projekt je momentálne v procese crowdfundingovej kampane, ktorá prebieha na startlabe. Vydanie knihy tak môžete podporiť aj vy. Viac v rozhovore Evy Lacovej s Janou a Terezou Oľhovými.

Je to vtipné čítanie – Tereza Oľhová

Autor: Eva Lacová

Riaditeľka Rádia Rebeca

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec: Nádej je fajn, ale treba robiť niečo aj popri nej

Do štúdia Rádia Rebeca zavítal Lukáš Adamec, aby predstavil svoj najnovší singel Najviac, ktorým vyzýva …