štvrtok - 30. marca, 2023
, Jarné prázdniny v Žilinskom kraji spestrí aj Týždeň slovenských knižníc
Ilustračné foto/pixabay.com

Jarné prázdniny v Žilinskom kraji spestrí aj Týždeň slovenských knižníc

Besedy, tvorivé dielne či zážitkové čítania pre všetky vekové kategórie ponúka Týždeň slovenských knižníc v knižniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) počas jarných prázdnin, ktoré sa začali v pondelok, 4. marca 2019.

Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej, v Krajskej knižnici v Žiline sa bude každý pracovný deň od 10. hodiny zážitkovo čítať pre deti od štyroch rokov na rôzne témy. „Deti budú cestovať rozprávkami, naučia sa starať o svoje zúbky, dozvedia sa ako fungujú dopravné pravidlá, ale aj ako sa správať slušne. Zapísať sa na rok bezplatne budú môcť čitatelia do 15 rokov. Rozprávkové prázdninové dopoludnie i tvorivé výtvarné dielne čakajú na deti v Kysuckej knižnici v Čadci a v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pripravené sú aj výstavy, autorské besedy so spisovateľmi a kurzy tréningov pamäti,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

Po dobrej knihe či zaujímavej besede budú môcť deti spoznávať súhvezdia a sledovať to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo hviezdna obloha ponúka. Večerné prázdninové pozorovania hviezd budú v pracovných dňoch od 18.30 h v Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste aj v Pozorovateľni na Malom diele v Žiline. Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) uvedie v piatok 8. marca premiéru divadelnej hry Dievčatko Momo a ukradnutý čas. „Ak sa budete chcieť po celom dni na chvíľu zastaviť a pozrieť si niečo nové, určite si nenechajte ujsť premiéru BDŽ. Zábavným a interaktívnym spôsobom vás prenesie do starého divadla, v ktorom zastal čas. Spracovanie príbehu je vhodné pre deti od 8 rokov,“ uzavrela hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

HK Martin, V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V zápase plného zvratov sa z víťazstva tešila Trnava. Stav série je opäť vyrovnaný

V štvrtom zápase štvrťfinálovej série SHL Martin nestačil na hostí z Trnavy. Po dvoch tretinách …