streda - 28. februára, 2024
, Jarné prázdniny v Žilinskom kraji spestrí aj Týždeň slovenských knižníc
Ilustračné foto/pixabay.com

Jarné prázdniny v Žilinskom kraji spestrí aj Týždeň slovenských knižníc

Besedy, tvorivé dielne či zážitkové čítania pre všetky vekové kategórie ponúka Týždeň slovenských knižníc v knižniciach Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) počas jarných prázdnin, ktoré sa začali v pondelok, 4. marca 2019.

Podľa hovorkyne ŽSK Martiny Remencovej, v Krajskej knižnici v Žiline sa bude každý pracovný deň od 10. hodiny zážitkovo čítať pre deti od štyroch rokov na rôzne témy. „Deti budú cestovať rozprávkami, naučia sa starať o svoje zúbky, dozvedia sa ako fungujú dopravné pravidlá, ale aj ako sa správať slušne. Zapísať sa na rok bezplatne budú môcť čitatelia do 15 rokov. Rozprávkové prázdninové dopoludnie i tvorivé výtvarné dielne čakajú na deti v Kysuckej knižnici v Čadci a v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne. Pripravené sú aj výstavy, autorské besedy so spisovateľmi a kurzy tréningov pamäti,“ uviedla hovorkyňa ŽSK.

Po dobrej knihe či zaujímavej besede budú môcť deti spoznávať súhvezdia a sledovať to najkrajšie a najzaujímavejšie, čo hviezdna obloha ponúka. Večerné prázdninové pozorovania hviezd budú v pracovných dňoch od 18.30 h v Kysuckej hvezdárni v Kysuckom Novom Meste aj v Pozorovateľni na Malom diele v Žiline. Bábkové divadlo Žilina (BDŽ) uvedie v piatok 8. marca premiéru divadelnej hry Dievčatko Momo a ukradnutý čas. „Ak sa budete chcieť po celom dni na chvíľu zastaviť a pozrieť si niečo nové, určite si nenechajte ujsť premiéru BDŽ. Zábavným a interaktívnym spôsobom vás prenesie do starého divadla, v ktorom zastal čas. Spracovanie príbehu je vhodné pre deti od 8 rokov,“ uzavrela hovorkyňa ŽSK.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …