štvrtok - 22. februára, 2024
, Letné prázdniny so sebou priniesli aj posilnenie režimu cyklobusov
Foto: ŽSK

Letné prázdniny so sebou priniesli aj posilnenie režimu cyklobusov

Letné prázdniny so sebou priniesli aj posilnenie režimu cyklobusov. Špeciálne upravenými autobusmi je možné sa odviesť už aj cez pracovné dni.

Kým doteraz jazdili cyklobusy cez víkendy a sviatky, počas letných prázdnin súspoje posilnené. Na Orave a Liptovesú prevádzkované denne a spoje na Turci, Kysuciach či Terchovej premávajú už aj v piatky. ,,Cyklobusydopravia milovníkov bicyklovania k atraktívnym destináciám v Žilinskom kraji. Pokrytý máme každý z piatich regiónov, spoznávanie nášho kraja na dvoch kolesách je tak pohodlnejšie a bezpečnejšie,“ povedala županka Erika Jurinová.

Bicykle sú prepravované na špeciálnych prívesoch za vozidlom, ktoré umožňujú odviezť väčší počet bicyklov. Na trasách Žilina – Nová Bystrica a Žilina – Turčianske Teplice sú to cykloprívesy s kapacitou 24 bicyklov, na  trase zo Žiliny do Terchovej a na Orave a Liptove sú využívané nosiče pre šesť bicyklov.

Cestujúci s bicyklami platia v cyklobusových spojoch štandardnú cenu autobusového lístka a poplatok za bicykel je 50 centov. Pri manipulácií bicykla je k dispozícií steward, ktorý bude chránený ochranným rúškom, rukavicami a dezinfekčným gélom.

Žilinský samosprávny kraj financuje službu cyklobusov už šiesty rok. Vlani prepravili 2148 bicyklov.

Zdroj: ŽSK

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …