piatok - 26. apríla, 2024
, Martinskí hokejisti si zápas s Gelnicou v úvode zdramatizovali

Martinskí hokejisti si zápas s Gelnicou v úvode zdramatizovali

MHK Martin – Gelnica 5:2 (0:2, 3:0 2:0)

Góly: 25:45 Škumát (Hriňa), 35:10 Škumát (Hriňa), 37:00 Pokrivčák, 43:45 Solar (Jurášek, Pokrivčák) a 55:35 Brveník (), resp. 9:15 Grendel (Gross, Kostyšák) a 19:28 Findura (Grendel).

Vylúčení: 4:6 na 2 min. Vyššie tresty: Findura (Gelnica) na 10 min a DKZ za nešportové správanie. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Žák – Ďurina, Hus. Diváci: 950.

MARTIN: Dzubina – Fillo, Hriňa, Brcko, Mendel, Solár, Haršáni – Lauko, Pokrivčák, Bednarčík – Škumát, Jurášek, Hanes – Brveník, Rechtorík, Parobok – Nagy, Bujňák.

O stretnutí sme sa porozprávali s obrancom Majom Haršánim: Zápas s Gelnicou nám ukázal, že zápasy v II. lige nie sú vôbec ľahké. Chceli sme potvrdiť úlohu favorita a hlavne to, že doma v Martine sa body v žiadnom prípade nerozdávajú. V prvej tretine sme poriadne nekorčuľovali, a keďže sme nedokázali využiť viac-menej čisté šance, súper naopak dokázal využiť našu nepozornosť a šiel do dvojgólového vedenia. Od druhej tretiny sme začali hrať náš hokej, dávali sme si väčší pozor vzadu a následne prišli aj góly. Skvele zachytal aj Mišo Dzubina, a samozrejme veľká vďaka patrí aj fanúšikom, ktorí nás hnali dopredu a pomohli nám otočiť zápas. Tri body sú doma a tešíme sa na ďalší zápas opäť doma so Sabinovom, v ktorom chceme predĺžiť sériu víťazstiev.

Slavomír Hriňa, hráč martinského tímu, ktorý Škumátovi počas zápasu nahral na dva góly sa vyjadril aj k postoju súperov  k nášmu tímu a taktiež priblížil, čo považuje v zápasoch za cieľ:

Náš tím odohral včera štvrtý domáci zápas v sezóne a zaknihoval si rovnako štvrtú výhru. Ako povedal Majo, z Martina sa body nenosia, hádam to tak zostane!

Na úvod nového týždňa sme pre vás pripravili krátky rozhovor s obrancom MHK Michalom Solarom, ktorý si proti Gelnici otvoril strelecký účet medzi mužmi:  „Proti Gelnici sme nastúpili dosť vlažne, mali sme vyložené šance, ktoré sme nepremenili a naopak súper vyťažil z mála veľa. Po tretine sme dali hlavy dokopy , povedali sme si, že musíme zlepšiť korčuľovanie a aj celkový herný systém. S tým sme nastúpili do druhej tretiny, ktorú sme vyhrali 3:0.“

Michal svoj prvý gól v kategórii mužov venoval: „Po krásnej prihrávke od Aďa Jurášeka bolo už jednoduché zasunúť puk do odkrytej brány. Gól som si veľmi užíval, keďže to bol môj prvý gól u mužov. Poslal som ho svojej babke do neba.“

Kompletné aktuálne informácie z martinského hokeja nájdete na Facebooku MHK Martin

Text: Jakub Vaverka/foto: Ludovit Lettrich/audio: Oľga Roháľová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …