piatok - 14. júna, 2024
, Mesto Ružomberok pomôže s prihlásením na očkovanie proti ochoreniu Covid-19
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Mesto Ružomberok pomôže s prihlásením na očkovanie proti ochoreniu Covid-19

Mesto Ružomberok spustilo telefónne linky, slúžiace na pomoc s objednaním sa na očkovanie proti Covid-19. Každý, kto bude mať záujem o prihlásenie sa do čakárne a nebude môcť tak učiniť sám, bude mať k dispozícií pracovníkov Mestského úradu, s ktorými potrebný elektronický formulár vypíše počas telefonického hovoru.

„Mnohí občania nášho mesta nepoužívajú internet, preto je pre nich mimoriadne zložité na očkovanie sa prihlásiť a zúčastniť sa ho,“ povedal primátor Igor Čombor, ktorý telefonickú linku symbolicky spustil.

Občan, ktorý zatelefonuje na jedno z ponúkaných telefónnych čísel, bude pracovníkovi Mestského úradu odpovedať na otázky vyžadované v objednávacom systéme. Na záver riadeného rozhovoru bude úspešne registrovaný do systému Čakárne, ktorá ho na očkovanie vyzve akonáhle sa bude blížiť termín očkovania. „Nezaručíme občanom skoršie poradie v Čakárni a ani im momentálne nedokážeme zabezpečiť, že očkovanie bude realizované v Ružomberku. Telefónnou linkou dokážeme umiestniť do Čakárne každého, kto sa do systému nedokáže zapísať sám,“ povedal viceprimátor Michal Lazár, ktorý reagoval na fakt, že vakcinačné centrum v Ružomberku sa v systéme Čakárne momentálne nenachádza.

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku vakcínou od spoločnosti AstraZeneca očkuje len pracovníkov kritickej infraštruktúry. Preto sa momentálne v Čakárni ružomberská nemocnica nenachádza, písalo sa vo vyhlásení Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku.

Na úspešnú registráciu prostredníctvom telefonickej linky Mesta Ružomberok je potrebné mať pripravené nasledujúce údaje: meno a priezvisko, rodné číslo, názov poisťovne, telefónne číslo a e-mail blízkej osoby, ktorej dôverujete a adresu.

Telefónne linky budú občanom k dispozícii každý pracovný deň od 08:00 do 14:00. Občania budú môcť telefonovať na telefónne čísla: 0905 674 177, 0907 422 655 a 044/431 44 74.

, Mesto Ružomberok pomôže s prihlásením na očkovanie proti ochoreniu Covid-19

Zdroj: Mesto Ružomberok

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …