štvrtok - 18. júla, 2024
, Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery

Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery. Jedna je umiestnená na mestskom kultúrnom stredisku na Námestí slobody, druhá kamera bude v najbližších dňoch osadená na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí a nahradí tak starú analógovú. Otočný kamerový systém pomôže mestskej polícii pri sledovaní problematických oblastí. Samospráva na ne získala dotáciu z Ministerstva vnútra SR v sume 8 000 eur a mesto prispelo ďalšou sumou 5 230 eur.

„Umiestnenie kamier umožní mestskej polícii dohliadať na bezpečnosť občanov v týchto frekventovaných lokalitách. Monitorovať sa bude priestor na Námestí slobody pri mestskom kultúrnom stredisku a na Hviezdoslavovom námestí,“ ozrejmil Ján Prílepok, primátor mesta.

Kamera na dolnokubínskom Námestí slobody bude spustená v najbližších dňoch, v priebehu nasledujúceho mesiaca bude osadená aj kamera na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí. „Keďže aktuálne máme na Zmeškalovom dome osadenú starú analógovú kameru, tak sme sa rozhodli v záujme ochrany a bezpečnosti ju vymeniť za novú digitálnu kameru,“ vysvetlil náčelník Mestskej polície v Dolnom Kubíne Dušan Medzihradský.

Podľa slov náčelníka mestskej polície Dušana Medzihradského záznamy z kamier pomôžu polícii pri okamžitom riešení rôznych prípadov priamo na mieste alebo môžu slúžiť ako dôkaz v rámci objasňovania priestupkov, ako aj trestných činov. „Našim zámerom bolo nainštalovať kamery na týchto miestach, keďže tu častejšie dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva, poškodzovaniu majetku mesta, narúšaniu verejného poriadku či k inej protispoločenskej činnosti,“ doplnil.

V meste bolo doteraz inštalovaných 17 kamier, 15 otočných a 2 statické. Umiestnené sú na najfrekventovanejších miestach. Dolnokubínska mestská polícia chce v tomto roku pokračovať v modernizácii. Plánuje napríklad zefektívniť dispečing kamerového systému.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Vertikal Martinky, Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

Vertikal Martinky: Prvý ročník behu výsekom na Martinské hole

V nedeľu 7. júla 2024 čaká nadšencov behu do vrchu skutočná výzva – beh výsekom zo …