piatok - 23. februára, 2024
, Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery

Na bezpečnosť v Dolnom Kubíne budú dohliadať nové kamery. Jedna je umiestnená na mestskom kultúrnom stredisku na Námestí slobody, druhá kamera bude v najbližších dňoch osadená na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí a nahradí tak starú analógovú. Otočný kamerový systém pomôže mestskej polícii pri sledovaní problematických oblastí. Samospráva na ne získala dotáciu z Ministerstva vnútra SR v sume 8 000 eur a mesto prispelo ďalšou sumou 5 230 eur.

„Umiestnenie kamier umožní mestskej polícii dohliadať na bezpečnosť občanov v týchto frekventovaných lokalitách. Monitorovať sa bude priestor na Námestí slobody pri mestskom kultúrnom stredisku a na Hviezdoslavovom námestí,“ ozrejmil Ján Prílepok, primátor mesta.

Kamera na dolnokubínskom Námestí slobody bude spustená v najbližších dňoch, v priebehu nasledujúceho mesiaca bude osadená aj kamera na Zmeškalovom dome na Hviezdoslavovom námestí. „Keďže aktuálne máme na Zmeškalovom dome osadenú starú analógovú kameru, tak sme sa rozhodli v záujme ochrany a bezpečnosti ju vymeniť za novú digitálnu kameru,“ vysvetlil náčelník Mestskej polície v Dolnom Kubíne Dušan Medzihradský.

Podľa slov náčelníka mestskej polície Dušana Medzihradského záznamy z kamier pomôžu polícii pri okamžitom riešení rôznych prípadov priamo na mieste alebo môžu slúžiť ako dôkaz v rámci objasňovania priestupkov, ako aj trestných činov. „Našim zámerom bolo nainštalovať kamery na týchto miestach, keďže tu častejšie dochádza k znečisťovaniu verejného priestranstva, poškodzovaniu majetku mesta, narúšaniu verejného poriadku či k inej protispoločenskej činnosti,“ doplnil.

V meste bolo doteraz inštalovaných 17 kamier, 15 otočných a 2 statické. Umiestnené sú na najfrekventovanejších miestach. Dolnokubínska mestská polícia chce v tomto roku pokračovať v modernizácii. Plánuje napríklad zefektívniť dispečing kamerového systému.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

fašiangy, Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Už sa fašiang kráti…už sa nenavráti?! Do sprievodu sa budete môcť zapojiť aj Vy, návštevnici

Vychutnajte si tú pravú fašiangovú atmosféru na prvom tohtoročnom podujatí Múzea slovenskej dediny Už sa …