sobota - 22. júna, 2024
, Netradičnú hasičskú súťaž potrápilo jesenné počasie. Teplická Trojka však dopadla na výbornú

Netradičnú hasičskú súťaž potrápilo jesenné počasie. Teplická Trojka však dopadla na výbornú

Siedmy ročník Teplickej Trojky sme tento rok naplánovali na trochu nezvyčajný a neskorší dátum z dôvodu prekrývania sa rôznych súťaží a zaneprázdnenosti členov DHZ. Povedali sme si, že život je zmena, no bohužiaľ zastihlo nás čisto jesenné počasie, ktoré nás poriadne preverilo.

Keďže už nebol priestor na prekladanie termínu (jedine, že by sme si dali nejakú mikulášsku nalievačku alebo pomaly o vianočného kapra) a všetko na súťaž už bolo pripravené, rozhodli sme sa, že súťažiť budeme a počasie nás neodradí. Pre urýchlenie súťaže sme tento rok pripravili dve namiesto jednej základne a tie sme prekryli stanmi.  Napriek tomu, že ráno pršal naozaj kvalitný dážď, neskôr sme sa dočkali aj dvoch lúčov slnka. Dážď aspoň na nejaký čas ustal, no mierne vrásky nám robil nepredvídateľný vietor a s ním spojené občasné výpadky elektriny v celých Tepliciach. Týmto sa chceme za vzniknuté problémy a mierne zdržanie súťažiacim ospravedlniť, bohužiaľ tieto okolnosti sme nedokázali ovplyvniť. Pre prípad ďalšieho výpadku elektriny sme sa poistili elektrocentrálou, ktorú sme už neskôr našťastie nemuseli použiť.


Súťaž sa už tradične konala pred mestským úradom v Turčianskych Tepliciach. Centrom kúpeľného mesta sa niesli výstrely štartovacej pištole, ktoré verím, že súťažiacich nabudili k poriadnym výkonom, ktorých sme boli svedkami. Nezaobišlo sa to bez pár uliatych štartov, no celkovo môžem povedať, že súťažiaci štartovali veľmi dobre. V kadiach bola pripravená „termálna“ voda, vďaka ktorej sme sa na istý čas takmer stali ľadovými medveďmi. Nakoniec sme spolu za približne 4 hodiny odbehali úctyhodných 86 pokusov. Druhé kolo bolo naozaj ukážkové, jeden pokus striedal druhý a odbehalo sa za takmer polovičný čas oproti prvému kolu. V mužskej kategórii sa hneď niekoľko družstiev dostalo pod hranicu deviatich sekúnd.

, Netradičnú hasičskú súťaž potrápilo jesenné počasie. Teplická Trojka však dopadla na výbornú

Na piatom, poslednom oceňovanom mieste sa umiestnili domáci muži DHZ Turčianske Teplice s časom 9,07 s. Štvrté miesto obsadili muži z českého SDH Luboměř A s časom 8,95 s, tretie miesto si uchmatla Rudinka s časom 8,68 s. O prvé miesto sa v druhých pokusoch pobili SDH Luboměř B a minuloročný víťaz Orechová Potôň – Vieska A. O jednu stotinu sekundy rýchlejšie sa podarilo časomieru zastaviť a minuloročné víťazstvo obhájiť práve slovenskému tímu (8,50 s). Čas 8,51 s stačil SDH Luboměř B len na druhé miesto.


V ženskej kategórii sa podarilo piate miesto vybojovať ženám z Lietavy s časom 11,79s. Štvrté skončili ženy z tímu DHZ Oščadnica A (11,38s), tretie ženy z Dolného Hričova A (10,90s). Ženám z Krupiny sa podarilo s časom 10,83s obsadiť druhú priečku a pre domácu DHZtku ženy z Teplíc tento rok vybojovali krásny putovný košík vďaka peknému dosiahnutému času 10,49 s. Víťazom a víťazkám srdečne blahoželáme. 
Pevne verím, že pre viaceré tými bola Teplická Trojka pekným ukončením sezóny. Nakoniec sme to ustáli aj s počasím celkom obstojne.

Táto súťaž však bola najmä o ľuďoch. V mene DHZ Turčianske Teplice sa chcem poďakovať našim dobrovoľným hasičom, ktorý sa pravidelne podieľajú na príprave a organizácii súťaží a samozrejme aj všetkým sponzorom bez ktorých by súťaž nebola taká kvalitná. Z celého srdca ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorý nás svojou účasťou prišli podporiť a bez nich by súťaž nebola súťažou. Mnohý k nám merali niekoľko desiatok až stoviek kilometrov. Všetci podali obdivuhodné výkony. Ďakujeme, že ste to s nami dobojovali do konca, ste perfektní!


DHZ Turčianske Teplice P. Bujnová

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *