piatok - 24. mája, 2024
, Niektoré obce v Ružomberskom okrese čakajú výraznejšie odstávky elektriny

Niektoré obce v Ružomberskom okrese čakajú výraznejšie odstávky elektriny

Viaceré obce v okrese Ružomberok čakajú v týchto dňoch značné odstávky elektriny. Dôvodom sú lezecké kontroly na vedeniach vysokého napätia. 

Prvá rozsiahlejšia odstávka elektriny je naplánovaná na stredu 16. mája od 8. do 16. h. Pocíti ju zhruba 800 odberných miest v Lúčkach a Kalamenoch.

„O deň neskôr zostane bez elektriny v rovnakom čase približne 500 odberateľov najmä z Ivachnovej, Bešeňovej a Turíka,“ uviedol hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Odstávka sa okrajovo dotkne aj niekoľkých odberateľov v Liptovskej Teplej a Liptovskom Michale. Najväčšiu odstávku naplánovali energetici na utorok 22. mája. V čase od 8. do 14. h si bude musieť bez elektriny poradiť tisíc odberateľov v Lúčkach, Kalamenoch a Liptovskej Teplej. V poslednej uvedenej obci bude odstávka aj na ďalší deň, ale pocíti ju už len pár obyvateľov. Revízie budú sprevádzať prísne bezpečnostné opatrenia. Keďže ide o prácu na vedeniach, v ktorých je napätie 22.000 voltov, stav bezprúdia je nevyhnutný. „Ak sa počas plánovaných aktivít nevyskytnú žiadne komplikácie, pracovníci SSD urobia všetko pre to, aby obnovili dodávku elektriny čo najskôr. Dotknutých odberateľov však žiadame o trpezlivosť a náležitú prípravu,“ uzavrel Gejdoš.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *