streda - 24. apríla, 2024
, ONE DAY JAZZ FESTIVAL prináša jazzový maratón svetových legiend a držiteľov Grammy

ONE DAY JAZZ FESTIVAL prináša jazzový maratón svetových legiend a držiteľov Grammy

Milí priatelia jazzu, srdečne Vás pozývame na hudobnú udalosť One Day Jazz Festival, ktorý sa uskutoční 30. novembra o 19:00 v Mestskom divadle Žilina. Festival tento rok prichádza s kvalitatívne najvýraznejším programom vo svojej histórii.

Jesenný One Day Jazz Festival bude na Slovensku prebiehať od 28. novembra do 2. decembra a uskutoční sa v troch mestách – Bratislava, Žilina, Košice. Tohtoročný program je plný kvalitných svetových aj domácich hudobných telies súčasnej jazzovej scény.

Publikum v Žiline sa môže tešiť na jednu z najjagavejších hviezd festivalu, amerického gitarového mága Lee Ritenoura. V roku 1986 sa stal držiteľom ocenenia Grammy Award (za nahrávku Harlequin s Daveom Grusinom) a nahral viac ako 40 albumov. Pri jeho hudobných projektoch sa objavujú mená legiend ako Phil Collins, Chaka Khan či Herbie Hancock. Do histórie americkej hudby sa natrvalo zapísali Ritenourove legendárne Utorkové noci – vystúpenia v slávnom kalifornskom jazzklube The Baked Potato. V  preplnenom klube sa v publiku pravidelne objavovali na jeho koncertoch hviezdy ako Eric Clapton, Jeff Beck, George Benson, Al Jarreau, Joe Sample, Bob Dylan či Joni Mitchell.

Druhou fantastickou hudobnou lahôdkou jazzového večera v Žiline bude české zoskupenie Dan Bárta & Róbert Balzar Trio (Jiří Levíček – piano, Róbert Balzar – bass, Kamil Slezák – bicie). Nebude chýbať ani naša domáca skupina. Večer Vám spríjemnia originálni a talentovaní muzikanti slovenského zoskupenia Tryptych (Vladimír Mikláš – gitara, Miloš Peter Klápště – bass, synth, Dušan Černák – bicie).

Viac informácií nájdete na onedayjazz.sk alebo na divadlozilina.eu.

, ONE DAY JAZZ FESTIVAL prináša jazzový maratón svetových legiend a držiteľov Grammy

zdroj: Dagmar Košťanová, PR divadla Žilina

foto: divadlozilina.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *