piatok - 1. decembra, 2023
, Petr Lexa zo skupiny SLZA napísal novú pieseň ako svadobnú spoveď

Petr Lexa zo skupiny SLZA napísal novú pieseň ako svadobnú spoveď

Petr Lexa, spevák kapely Slza, sa čím ďalej tým viac profiluje ako autor a spolu s gitaristom Lukášom Bundilom predstavujú nový singel s názvom Žár. Ten je po úspešných hitoch „Paravany“ a „4ráno“ je ďalšou predzvesťou albumu 3, ktorého vydanie kapela potvrdila na 24. apríla. Milostná pieseň vznikla za pár hodín ako svadobná spoveď. Do videoklipu kapela oslovila skutočné páry z radov osobností, ktoré ich inšpirujú a vystihujú presne to, o čom pieseň pojednáva.

Minuloročnú jeseň kapela Slza dostala pozvanie na svadbu, aby hrala ako prekvapenie pre nevestu, ktorá ich rada počúva. „Pár dní pred vystúpeím som premýšľal, akú pieseň neveste a žiníchovi venovať. Uvodimil som si však, že síce máme skladby o láske, ale všetky sú o nie úplne pozitívnej podobe a spievať na svadbe o hádkach a rozchodoch sa asi moc nehodí, komentuje s úsmevom Petr. Preto okamžite zobral ceruzku a papier a napísal text o „momente, kedy máte vedľa seba človeka, vážite si jeho prítomnosť a viete, že s ním túto chvíľu chcete tráviť už navždy,“  popisuje vznik piesne Žár frontman kapely. Spolu s Ondrejom Ládkom potom vtlačili téme finálnu podobu. Hudba vznikala v kruhu stále zomknutejšej zostavy Lukáš Bundil, Petr Lexa a anglický skladateľ a producent Oliver Som. Finálnu produkciu singlu opäť vynikajúco doplnil londýnsky producent Ed Holloway, ktorý sa preslávil spoluprácou napr. S L. Capaldim.

Vzhľadom na tému lásky sa Slza rozhodla námet videoklipu uchopiť trochu netradične a oslovila skutočné páry z radov osobností, ktoré svojim vzťahom presne reprezentujú to, o čom pieseň je. Vo videoklipe sa tak objavia influenceri, športovci, moderátori, herci. Medzi nimi napr. Barbora Votíková s partnerkou, Zorka a Míra Hejdovi, Eva a Jakub Krausovi, herec Martin Dejdar s manželkou, Katka Králová (Svět podle Katky) s manželom mnoho ďalších.  „Sú pre nás inšpiratívni a zároveň v niektorých prípadoch búrajú zaryté predsudky o partnerskom vzťahu. Vzniklo tak video, na ktoré sme doposiaľ neboli zvyknutí,“ vraví Petr Lexa.

Pôvodný scenár mal Lukáš s Petrom v hlave už od marca, ale kvôli dodržaniu karantény musela kapela a účinkujúce páry zaimprovizovať a vďaka tomu mohol vzniknúť o to viac osobnejší videoklip. Finálnu podobu  vtlačil Radim Věžník, ktorý s kapelou spolupracuje už po niekoľkýkrát. „Niekedy osud zasiahne tak, že z pôvodnej komplikácie vznikne niečo oveľa lepšie. Mesiac sme pripravovali tento klip, vylepšovali scenár, všetky detaily, chceli sme všetko čo najviac autentické. Nakoniec osud a karanténa rozhodli za nás a v momente nebolo naktúcanie možné, ale my sme to nechceli vzdať,“ popisuje režisér Věžník.

Album 3 je už hotový a nový titul by po predchádzajúcich multiplatinových albumoch „Katarze“ a „Holomráz“ by mal uzrieť svetlo sveta  24. apríla.

Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …