streda - 24. apríla, 2024
, Zápas plný paradoxov aj zahodené šance. Pozrite si sumár zápasov MŠK FOMAT Martin (2.-6.8.2017)

III. LIGA  „A“ muži   5.8.2017   sobota  17:30 hod.

MŠK RIMAVSKÁ SOBOTA – MŠK FOMAT MARTIN  3 : 3  (1 : 3)

Góly :  Vajagič 2 ( oba z 11m ), Kračmer

Zostava : Hažer – Pálenčár, Romančík, Ďungel, Sapieta – Líška, Boďa, Jesenský – Kračmer ( 81. Garaj ), Vajagič ( 71. Kollár ), Repáň ( 76. Cíger)

Komentár trénera  Vladimíra Kuťku:

Zápas dvoch rozdielnych polčasov, v tom prvom sme boli jednoznačne lepším mužstvom, hrali sme veľmi dobre, strelili sme tri góly a domáci mali s nami veľké problémy. V druhom polčase sme sa akoby zľakli víťazstva, prestali sme hrať aktívne smerom dopredu, čím sme umožnili súperovi znížiť hneď v úvode druhého polčasu. Potom súper prišiel o vylúčeného hráča, ale smero m dopredu sme neboli nebezpeční, a tak nás súper potrestal vyrovnávajúcim gólom. Zápas bol plný paradoxov – dve naše tváre v polčasoch, štyri pokutové kopy, červená karta… Stratili sme dva body, čo ma veľmi mrzí, ešte viac však naša pasivita v druhom polčase.

V. LIGA „B“muži  8.2017   nedeľa  17:30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN  – OŠK BEŠEŇOVÁ   1 : 0  (1 : 0)

Gól :  Kollár

Zostava : IhnatišinPisarčíkGregor (C)TomkaGarajDianovskýPeržeľRúrikCíger (46. Paulovič) – KollárFrkáň (90. Griger)

U19  6.8.2017   nedeľa   10:00 hod.

MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN – MŠK FOMAT MARTIN  2 : 0    (1 : 0)

Zostava :  P.Kulich, Bielik, D.Lacko, R.Dinga, D.Badáň, P.Šmehýl, S.Popelka, M.Kurica, M.Vrábeľ, Š.Černek, M.Krška

Striedali :  61 min. Badáň (Nassar) , 77 min. Vrábeľ (Čutek)

Tréner M. Šupej:

Do zápasu sme vstupovali s cieľom odčiniť dve prehry z minulej sezóny. Úvod zápasu tomu aj nasvedčoval. Hrali sme dobre kombinačne , súpera ktorý robil chyby sme napádali . V 10 minúte bol blízko gólu M.Krška, ale jeho hlavičku brankár vyrazil na roh. O minútu mal ďalšiu šancu M.Kurica, ale jeho strela išla nad domácu bránu. V 31 minúte, po strate v strede poľa , domáci rýchly protiútok využili aj s dávkou šťastia, keď prízemný center si nešťastne zrazil do vlastnej bránky R.Dinga. Tento moment sa ukázal ako kľúčový , lebo naša defenzíva sa zosypala ako domček z karát. Domáci šli v priebehu 15 minút päťkrát sami na našu bránku. Len vďaka výborným zákrokom P.Kulicha sme šli do šatní len z jednogólovým mankom. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil. My sme aj naďalej hrali ustráchane a domáci zahadzovali jednu šancu za druhou. V 67 minúte domáci zvýšili na 2:0, a to bol úplný koniec našim ambíciám. Náš výkon hodnotím ako tragický, jediný hráč, ktorý si zaslúži pochvalu je P. Kulich, ktorý nás zachránil od potupnej prehry.

U17  6.8.2017   nedeľa   12:30 hod.

MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN – MŠK FOMAT MARTIN  1 : 1 (0 : 1)

Góly :  Schnieder

Zostava :  Raček, Marušin, Šperka, Brodziansky, Sedlák, Hanko M., Kraľovanský  Laššuth, Hanko R., Had, Schnieder.

Striedali :  Marušin ( Černák 40), Had (Nagy 47, Badáň 87), Hanko R. (Ondrla 68)

Tréner M. Šípka:

Úvodný zápas novej sezóny priniesol obojstranne kvalitný futbal. V prvom polčase chalani súpera prevýšili a naše vedenie mohlo byť aj výraznejšie. V druhom polčase sa dej hry vyrovnal, čoho výsledkom bolo aj vyrovnanie. V samom závere mohli ešte víťazstvo strhnúť na svoju stranu obe mužstvá.

U15  2.8.2017   streda   10:00 hod.

MŠK PÚCHOV – MŠK FOMAT MARTIN  0 : 3 (0 : 1)

Zostava :  Miartuš Michal, Kramár Rastimír, Ruttkay Martin, Talapka Vincent, Pečit Samuel, Olejár Tobiáš, Hodža Adam, Škrabák Patrik, Laubert Branislav, Palider Samuel, Kulich Dominik

Striedali :  Dolák Ján, Urbaník Ján, Huba Peter

Tréner V. Furo:

zápas dvoch rozdielnych polčasov, kým v prvom polčase sme boli málo aktívny, nedôrazný no hlavne nám chýbal pohyb, v druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Potešili ma výkony oboch brankárov a čiastočne obranná hra mužstva.

U14  2.8.2017   streda   12:00 hod.

MŠK PÚCHOV – MŠK FOMAT MARTIN  2 : 3        (1 : 2)

Góly :  Konček 2, Lacko, Pavlík

Zostava :  Jadroň – Štanga, Beniač, Černák, Ruman  – Pavlík, Tretina, Maroš, Rybakov – Facuna , Lacko

Striedali :  Čapliar, Segeč, Konček, Spišák Timotej, Leško, Hlavenka

Tréner M. Turčina:

Proti kvalitnému súperovi, v náročných poveternostných podmienkach, sme odohrali kvalitný zápas. Začali sme vo vysokom tempe a v prvej tretine zápasu sme jasne dominovali, po tejto časti sme oťaželi a domáci nás riadne preverili, z čoho rezultoval aj ich vedúci gól. Žiaľ v tomto čase sme neboli schopní zachytávať rozohrávku súpera a ten nás prehrával na všetkých postoch. Našťastie sa nám podarilo po jednej z brejkových situácií vyrovnať Lackom. V druhom polčase sa obraz hry úplne zmenil, jednoznačne sme ovládli hru, chytili sme druhý dych a hlavne smerom do útoku sme boli dominantní. Dlho sa nám nedarilo presadiť sa gólovo, až tesne pred koncom sme po centroch z pravej vertikály dvakrát skórovali Končekom a po poslednom rohovom kope Pavlíkom. V dnešnom zápase ma potešil výkon stredovej dvojice Tretina – Maroš a v druhom polčase aj výkon obrannej dvojice Beniač – Spišák Timotej.

U14  6.8.2017   nedeľa   12:00 hod.

FK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – MŠK FOMAT MARTIN  2 : 3 (1 : 2)

Góly :  Facuna, Lacko, Konček

Zostava :  Jadroň – Štanga, Beniač, Spišák Timotej, Černák  – Pavlík, Tretina, Švehla, Medek – Facuna, Lacko

Striedali :  Segeč, Konček, Vítek, Spišák, Tomáš

Celý zápas sa odohral vo veľkom teple, čo ovplyvnilo kvalitu našej hry, hlavne v druhom polčase. Prvý polčas, napriek inkasovanému gólu v desiatej minúte, po hrubej chybe v strede obrany, sme zvládli veľmi dobre. Mali sme loptu častejšie na kopačkách, dobre sme kombinovali, vytvorili sme si niekoľko výborných gólových príležitostí. Po strate lopty sme ju veľmi rýchlo získavali naspäť a tak sme súpera nepúšťali do hry. V druhej časti prvého polčasu sme po pekných kombináciách dvakrát skórovali. Škoda, že len dvakrát, šancí sme mali niekoľko. V druhom polčase hra z našej strany opadla, bolo v nej veľa nepresností, veľa prehratých súbojov v strede ihriska, málo aktivity smerom ku bráne súpera. Inkasovaný gól znova po systémovej chybe v obrane.  Ešteže sa nám podarilo v úplnom závere streliť víťazný gól po rohovom kope a zvíťaziť, druhý polčas bol z našej strany naozaj biedny.

U13  6.8.2017   nedeľa   9:00 hod.

JUPIE FŠMH BANSKÁ BYSTRICA – MŠK FOMAT MARTIN  6 : 4  (3 : 3)

Góly Dolník 2, Pražma, Doležálek

Zostava :  Zelienka – Frančák, Lipinský, Homola, Olbert – Pražma, Ondruš, Dolník, Janeček – Mikula, Cígerová

Striedali :  Noga, Lilge, Čulok, Doležálek, Bielik

Tréner: P. Peržel:

V prvom polčase sme hrali dobre, no súper potrestal naše chyby v obrane. Dvakrát sme inkasovali z penált a raz sme si strelili vlastenca. Aj napriek nepriaznivému stavu sme sa dokázali vrátiť do zápasu. V druhom polčase sme prestriedali a hra už nebola tak dobrá. Nakoniec sme zaslúžene prehrali, pretože sme nedokázali premeniť naše šance.

U13  6.8.2017   nedeľa   10:30 hod.

FK POPRAD – MŠK FOMAT MARTIN  7 : 3 (1 : 2)

Góly :  Dolník 2, Pražma

Zostava :  Lilge – Olbert, Homola, Bielik, Veselovský – Frančák, Ondruš, Dolník, Doležálek – Mikula, Janeček

Striedali :  Lipinský, Čulok, Noga, Cígerová, Zelienka

Tréner P. Peržel:

Vzhľadom na to, že sme hrali dva zápasy po sebe sme v prvom polčase proti veľmi dobrému súperovi dokázali hrať veľmi dobre. V druhom polčase nám už odchádzali sily, čo sa nakoniec premietlo do výsledku. Potrebujeme čo najviac zápasov, pretože máme určité problémy pri prechode na veľké ihrisko. Chlapci sa v oboch zápasoch snažili, no dopustili sme sa veľkého množstva taktických kolektívnych ale aj individuálnych chýb.

U10  5.8.2017   sobota   10:00 hod.

TJ DYNAMO PRÍBOVCE – MŠK FOMAT MARTIN  5 : 1 (3 : 0)

Góly :  Tomka

Zostava :  Nečesaný, Maniš, Faziková, Rapan, Brincka, Tomka, Delton, Bakhsh, Kováčik, Lacko

Tréner Ľ. Švehla:

V sobotu sme odohrali prvý zápas okresnej súťaže určenej pre hráčov U11 v hernom systéme 7+1. Je to pre hráčov novinka, a tak na veľkej ploche sa hráči prvé minúty len oťukávali. Potom sme boli viac než vyrovnaným súperom, len škoda, že sme nevyužili gólové príležitosti. Súperovi sa to podarilo a tak zaslúžene zvíťazil.

zdroj: FOMAT Martin

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …