piatok - 24. mája, 2024
, Žilinská plavecká štafeta prekonala svoj rekord

Žilinská plavecká štafeta prekonala svoj rekord

Spomedzi dvanástich zúčastnených miest na súťaži „Plavecká štafeta miest 2016“ zvíťazila Žilina s obrovským náskokom v počte preplávaných metrov. Celková dĺžka, ktorú žilinskí plavci preplávali, bola 1 562 000 metrov.

Mesto Žilina v spolupráci s Mestskou krytou plavárňou Žilina a za podpory Nadácie Kia Motors Slovakia usporiadalo 22. septembra 8. ročník podujatia s názvom „Žilinská plavecká štafeta“. Štafeta miest trvala od septembra do decembra minulého roka a zapojiť sa mohli žiaci základných a stredných škôl, športové kluby, seniori i široká verejnosť.

Podujatia sa zúčastnilo až 1338 plavcov zo Žiliny, z toho 950 predstavovala mládež, čo bolo najviac spomedzi všetkých miest. Rekord z roku 2012 (1 315 000 metrov) sa podarilo prekonať a Žilinčania si vyplávali nový rekord s číslom 1 562 000 metrov. Druhé miesto obsadili plavci v Novákoch, ktorí preplávali 184 560 metrov.

„Žilinská plavecká štafeta je podujatie, ktoré sa teší veľkej popularite. Mňa osobne najviac potešilo číslo 950, ktoré znázorňuje počet mládeže zúčastnenej na tomto športovom podujatí. Dnešná mládež potrebuje ukázať smer ku športovým aktivitám a myslím si, že takéto podujatia sú tou cestou,“ dodal primátor Choma.

, Žilinská plavecká štafeta prekonala svoj rekord

zdroj: Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *