sobota - 15. júna, 2024
, ŽSK plánuje vytvoriť nadáciu a Centrum pre podporu rodiny
Ilustračné foto

ŽSK plánuje vytvoriť nadáciu a Centrum pre podporu rodiny

Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) by mohli už na májovom zasadnutí schváliť v súlade s plánom rozvoja Žilinský kraj 22+ zriadenie nadácie a Centra pre podporu rodiny.

Nadácia by mala podľa predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej slúžiť na pomoc ľuďom v ťažkých životných situáciách. „Ide nám o pokrytie oblastí, kde štát, možno aj kraj, nevie dostatočne pomôcť svojim obyvateľom v ťažkých situáciách. Na Slovensku je naozaj veľa dobrého, ale ešte stále to je nedostatočné. Ľudí, ktorí sú postihnutí chudobou, bohužiaľ, pribúda,“ povedala Jurinová.

Centrum pre podporu rodiny bude sídliť v Žilinea bude poskytovať viaceré služby. „Sprevádzajúce, psychologické, pomoc obetiam násilia a časom by sme boli veľmi radi, keby pomáhalo aj v oblasti finančnej gramotnosti alebo vzdelávaní. Pomôcť ľuďom pri exekúciách, ktorých je na Slovensku neúnosne veľa, aj v tomto kraji. Naozaj komplexné centrum, na ktoré by sa vedela rodina obrátiť v rôznych situáciách a my by sme im vedeli pomôcť,“ podotkla predsedníčka ŽSK.

Súčasťou plánu rozvoja Žilinský kraj 22+ je aj zriadenie hospicu do dvoch rokov a mobilných hospicov v každom regióne ŽSK. Na poslednom zastupiteľstve zriadili aj prvé Centrum včasnej intervencie v Liptovskom Mikuláši. Postupne by ich chceli vytvoriť v každom regióne. Budú mať za úlohu pomáhať a sprevádzať rodičov detičiek, ktoré sú veľmi choré. A do šiesteho roku veku im naozaj vytvárať podmienky, aby sa naučili fungovať v rodine,“ dodala Jurinová.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *