utorok - 11. december, 2018
Home / Archív / Archeológ Milan Horňák: Dáme sa pochovať v nádobe z doby bronzovej a vložíme do nej digitálne hodinky

Archeológ Milan Horňák: Dáme sa pochovať v nádobe z doby bronzovej a vložíme do nej digitálne hodinky

Prišla jeseň a s ňou aj záver archeologickej sezóny. Čo to znamená? Žiadne prázdniny, práve naopak, archeológovia počas zimného obdobia vyhodnotia nálezy, ktoré našli v letných mesiacoch, píšu články a organizujú prezentácie. O tom, čo sa podarilo nájsť v Turci, porozprával archeológ a jaskyniar Milan Horňák.

Podľa neho bol tento rok na nálezy v Turčianskej kotline veľmi bohatý. Zaujímavý a hodnotný je dlhodobo hľadaný Kostol Panny Márie na Vyšehrade, ktorý sa spomína v písomných prameňoch z trinásteho storočia. Ide o jeden z najväčších románskych kostolov na severnom Slovensku. Milan Horňák sa  dokonca stretol s priamym potomkom jeho „staviteľov“. Výskum prebiehal aj na Sučianskom hrade a vykopávky v Mošovciach priniesli nález zlatej keltskej mince či ozdobných spôn.

Prečo je dôležité zaujímať sa o svoje korene? Kam sa oplatí zájsť za náleziskami či mystickými miestami v blízkom okolí? A čo by vložil archeológ Milan Horňák do časovej schránky? O tom sa viac dozviete z rozhovoru v našom archíve:

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ: Milan Dočekal (59) po prvýkrát prehovoril o svojej závislosti!

„Mám za sebou asi 6 liečení, každú liečbu som absolvoval s pocitom, že už nebudem …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *