štvrtok - 18. apríla, 2024
, Šport nepozná hraníc

Šport nepozná hraníc

Žilina  – Šport nepozná hraníc. Aj týmto heslom by sa mohol pýšiť 9. ročník Športových hier klientov domovov sociálnych služieb (DSS) Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), ktoré sa uskutočnili 12. – 13. júna v Terchovej.

Športové podujatie pripravil DSS a špecializované zariadenie Straník v spolupráci so žilinskou župou. Takmer 150 účastníkov využilo príležitosť ukázať svoju vitalitu a záujem o aktívne športovanie, za ktoré im bolo odmenou príjemné stretnutie a nadväzovanie nových vzťahov. Súťaže sa zúčastnili  klienti DSS, ale i samotní zamestnanci, ktorí počas dvoch dní zápolili v rôznych disciplínach. Pre klientov bol pripravený turnaj v stolnom tenise, beh na 50 metrov, slalom pomedzi kužele, beh na lyžiach v tandeme, skok do diaľky, či hod tenisovou loptičkou.

Zamestnanci si zmerali sily v preťahovaní sa lanom, bowlingu a behu na lyžiach v tandeme. Všetci športovci získali účastnícky diplom, prví traja súťažiaci v každej kategórii a disciplíne boli ocenení medailou a vecnou cenou. Tú si tiež odniesli v celkovom hodnotení najúspešnejší klient aj zamestnanec.

Autor: Katarína Mažáriová

, MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

MHK Martin opäť bližšie k prvej lige! Bratislavu zdolali s čistým štítom

Úspešne dobojované! Sobotné stretnutie MHK Martin s Osmos Bratislava sledovalo podľa oficiálneho záznamu na štadióne …