piatok - 19. apríla, 2024
, V Dolnom Kubíne sa uskutoční oslava Dňa rodiny
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

V Dolnom Kubíne sa uskutoční oslava Dňa rodiny

Bohatú ponuku zábavných súťaží pre rodiny a množstvo ďalších atraktívnych aktivít zažijú návštevníci Dňa rodiny, ktorý sa uskutoční v nedeľu 16. júna v Dolnom Kubíne. Podujatie, na ktorom participuje Žilinský samosprávny kraj (ŽSK), sľubuje skutočnú oslavu rodiny.

Deň rodiny neodmysliteľne patrí k Dolnému Kubínu

,,Deň rodiny už neodmysliteľne roky patrí k Dolnému Kubínu. Je to priestor, kde môže celá rodina tráviť zmysluplne svoj voľný čas. Zabavia sa deti, ich rodičia, ale aj starí rodičia. Som veľmi rád, že sa nám v tomto roku podarilo spojiť sily a podieľame sa na jeho príprave s dlhoročnými organizátormi podujatia aj so Žilinským samosprávnym krajom,“ povedal Ján Prílepok, primátor mesta Dolný Kubín a poslanec ŽSK.

Spolupráca s Dolným Kubínom prišla bezprostredne po tom, ako vlani zorganizoval ŽSK Deň rodiny v Budatínskom parku. Navštívilo ho viac ako 4 000 ľudí a podujatie sa stretlo so záujmom rodín, ktoré ho veľmi pozitívne hodnotili. V Dolnom Kubíne majú s organizáciou podobných aktivít nemalé skúsenosti, podujatie pri príležitosti Dňa rodiny  sa tu bude tento rok konať už siedmy rok.

„Našim záujmom je upriamiť pozornosť na rodinu, ktorá je dôležitá a nenahraditeľná. Chceme ju podporiť nielen vtedy, keď sa cíti dobre a v kondícií, ale aj keď sa ocitne v núdzi. Preto sme krátko po nástupe na úrad založili nadáciu aj centrum na podporu rodiny a popri tom pokračujeme v našich pro-rodinných aktivitách napríklad v zdravotníctve, ale aj v kultúrnej oblasti,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Ústrednou témou oslavy rodiny  je Tréning krotiteľov

Ústrednou témou oslavy rodiny v Dolnom Kubíne je Tréning krotiteľov. Vychádza  zo symbolického príbehu pútnika, ktorý pozýva ľudí naučiť sa ovládať šesť zvierat,  a to skrotením  leva (teda srdca), chytením dvoch zajacov (naše nohy), vyumývaním  slona (naše uši), dávaním pozor na hada (náš jazyk), strážením sovy (našich oči), ako aj  zadržaním straky (naše ruky).

Deň rodiny začne o 15 hodine popoludní na námestí v Dolnom Kubíne pred Mestským kultúrnym strediskom. Na detských návštevníkov bude čakať šesť súťažných stanovíšť, k dispozícii bude populárny fotokútik a chýbať nebude ani sokoliarske predstavenie. Odmenou za splnenie niekoľkých aktivít bude odznak krotiteľa.

„Deň rodiny posilňuje rodinu z vnútra prostredníctvom spoločne stráveného času všetkých jej členov. Chceme napomôcť zjednotiť tých, ktorých uponáhľanosť doby často oddeľuje. Našou snahou je naučiť rodiny, aby sa spolu hrali, smiali, rozprávali i počúvali a to skrze pripravené súťažné disciplíny krotenia samých seba,“ dodala Petra Jurčáková, organizátorka podujatia.

Ako podotkla, výzvou dňa bude stať sa úspešným krotiteľom, teda človekom s milujúcim srdcom, so šikovnými nohami, pozornými ušami, bezpečným jazykom, bystrými očami a štedrými rukami.

Zdroj: Mesto Dolný Kubín

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …