utorok - 21. mája, 2024
, Veľkonočnú výstavu vytvorili klienti domovov sociálnych služieb
Ilustračné foto

Veľkonočnú výstavu vytvorili klienti domovov sociálnych služieb

V priestoroch foyer Žilinského samosprávneho kraja sa v stredu 16. marca začala tradičná výstava Veľká noc v zariadeniach sociálnych služieb, ktorá bude otvorená do 18. apríla. Výstava ponúka 27 stánkov unikátne ručne vyrobených dekorácií s tematikou Veľkej noci. Nákupom týchto výrobkov môžu návštevníci podporiť jednotlivé zariadenia, pretože výťažok z nákupu putuje priamo konkrétnym organizáciám.

„V našich priestoroch organizujeme počas roka vždy tri takéto jedinečné výstavy. Na jar je to veľkonočná, nasleduje jesenná a v decembri veľmi obľúbená vianočná výstava. Vďaka tomu, že väčšina výrobkov je predajná, návštevníci môžu zároveň priamo podporiť konkrétne domovy sociálnych služieb. Pomôžu im tak v rozvoji ich činnosti,“ uviedol počas prehliadky podpredseda ŽSK Jozef Štrba. Podľa jeho slov sa minulý rok podarilo takýmto spôsobom vyzbierať celkovo až 4 789 eur.

Ako ďalej informovala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Marta Pauková, je dôležité dať klientom priestor podieľať sa na tvorbe výstavy. „Cítia sa vďaka tomu užitoční a nesmierne ich teší, keď vidia, že sa ich výrobky predávajú a je o ne záujem. Dekorácie vyrábajú počas tvorivých činností, ktoré sú súčasťou terapií v našich domovoch sociálnych služieb,“ dodala Pauková s tým, že pre návštevníkov boli v stredu pripravené aj prezentácie pletenia korbáčov či výroby veľkonočných kraslíc špeciálnou technikou opletania, ktoré predviedli samotní klienti.

Unikátne ručne vyrobené dekorácie a ďalšie výrobky s veľkonočnou i jarnou tematikou budú v priestoroch Žilinského samosprávneho kraja vystavené počas pracovných dní od 8:00 do 15:00. Predaj výrobkov potrvá len do konca marca.

, Veľkonočnú výstavu vytvorili klienti domovov sociálnych služieb

zdroj: Lenka Záteková, hovorkyňa ŽSK

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *